PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Archiwum wrzesień, 2010

Wszystko czego potrzebujesz to zazdrość

Uczucie zazdrości spotyka się ze zdecydowanym potępieniem otoczenia, ale jednocześnie jest skutecznym motorem napędowym w walce o wyrównywanie nierówności społecznych.
Pierwszy raz czujemy lekkie ukłucie zazdrości już w piaskownicy podziwiając piękne taczki sąsiada. Potem przechodzimy katusze, bo siostra dostała większego loda, kolega z klasy lepszą ocenę, przyjaciółka poślubiła atrakcyjnego faceta, a sąsiad spędza urlop na Seszelach. [...]

Skazani za niewinność

Eddie Lowery spędził w więzieniu 10 lat, skazany za przestępstwo, którego nie popełnił. W procesie o gwałt nie było żadnych dowodów, które wskazywałyby na niego jako sprawcę, poza jednym: Lowery przyznał się do winy.
W trakcie procesu oskarżyciel przekonywał ławę przysięgłych, że tylko sprawca mógł znać niektóre szczegóły tej zbrodni: na przykład to, że gwałciciel uderzył [...]

Choroby weneryczne wśród młodzieży

Rozluźnienia obyczajów, niechęć do prezerwatywy, brak fachowych informacji, lęk przed lekarzem – splot tych wszystkich czynników sprawia, że choroby weneryczne są w natarciu. W niektórych dzielnicach Paryża cierpi na nie aż 15 % młodych kobiet.
Marine, lat 18, w marcu zdecydowała się pójść do Ośrodka Informacji i Diagnostyki Chorób Przenoszonych Drogą Płciową (CIDDIST) w paryskim szpitalu [...]

Jak można pomóc adoptowanym dzieciom?

Nie trzeba dziewięciu miesięcy ciąży, aby dziecko znalazło się w rodzinie, jednak dzieci adoptowane są zwykle dla rodziców dopełnieniem, za którym tęsknili od lat. Kropką nad i, przypieczętowaniem rodzinnego szczęścia.
Co zrobić, kiedy to szczęście najwyraźniej nie jest udziałem dziecka? Jak walczyć z traumą sierocińca?
Wywiad z Davidem Brodzinskym
David Brodzinsky jest światowym pionierem w dziedzinie badań nad [...]

Kompetencje pedagogiczne

Umiejętności komunikacyjne decydują, kim jest nauczyciel i co może przekazać innym. Ich brak powoduje, że nawet nauczyciel z najlepszym metodycznym warsztatem i wiedzą jest odbierany jako słaby pedagog. Taki nauczyciel nigdy nie stanie się autorytetem dla swoich uczniów.
Kim jest/kim powinien być współczesny nauczyciel?
Odpowiedź na to pytanie rozwiązałaby wiele problemów polskiej szkoły. W dobie nowoczesnego społeczeństwa, [...]

Dobre strony złego samopoczucia

Nikt nie lubi ciągle zrzędzących osób. Tymczasem bycie „zrzędzącym pesymistą” może być korzystne. Okazuje się bowiem, że ci, którzy widzą świat w czarnych barwach, posiadają więcej rozsądku.
Ludzie marzą o pogodnym usposobieniu. Chcieliby być weseli cały czas i uśmiechać się szeroko, sądzą bowiem, że dzięki dobremu nastrojowi życie wydaje się łatwiejsze. Człowiek czuje się wtedy dobrze [...]

Sztuka perswazji - przydatne triki

Czy kiedykolwiek zdarzyło wam się marzyć, że rozmowa kwalifikacyjna poszła wam jak z płatka, wynegocjowaliście podwyżkę lub raz na zawsze przywołaliście do porządku przyjaciółkę, która zanadto się szarogęsi?
W takim razie słuchajcie uważnie. Siłę perswazji można nabyć. I jest to w zasięgu ręki nawet najbardziej nieśmiałej i zahukanej osoby.
– Charyzma otwiera ludziom drzwi – mówi psycholog [...]

Szkoła inaczej

Podczas gdy w Europie większość nastolatek wzdraga się na myśl o powrocie do szkoły i wolałaby oglądać telewizję zamiast się uczyć, dla Dżamili i Aminy nie ma nic ważniejszego niż nauka. Bardzo by chciały móc codziennie chodzić do szkoły, ale otwierając podręcznik ryzykują życiem.
Ukryta głęboko w ostępach biednego okręgu Loj Wjalla w Afganistanie, Dżamila Abdul [...]

Zmęczenie mózgu

Za sprawą nowoczesnych technologii nawet najkrótszą chwilę możemy dziś wykorzystać na pracę lub rozrywkę. Naukowcy ostrzegają jednak przed skutkami ubocznymi takiej aktywności: żeby dobrze funkcjonować, nasz mózg potrzebuje odpoczynku.
Jest pierwsza po południu. 40-letnia Dianne Bates dzieli uwagę pomiędzy trzy ekrany: słuchając muzyki na iPodzie, szybkim ruchem sprawdza maile na swoim iPhonie, gapiąc się jednocześnie w [...]

Pokolenie mp3

Nastolatki niekoniecznie nie słuchają rodziców – oni ich po prostu nie słyszą. Winne są słuchawki stereo, które zwiększają ryzyko utraty słuchu aż o 70 %.
Według najnowszych badań, liczba amerykańskich nastolatków z lekkim ubytkiem słuchu wzrosła o 30 %. w ciągu ostatnich 15 lat; a z poważniejszym ubytkiem słuchu aż o 70 %. Co piąty nastolatek [...]

Uzależnieni w pracy

Coraz więcej pracowników, pod wpływem stresu, bądź z obawy o swoją wydajność, wpada w nałogi. Pracodawcom wygodnie nie dostrzegać tego problemu.
Już pierwszy rzut oka nie pozostawia wątpliwości: Samira to kobieta sukcesu. Szefowa własnej, świetnie prosperującej firmy, bardzo elegancka czterdziestolatka. Jej gesty i słowa świadczą o pewności siebie, opanowaniu i otwartości.
Opowiadając o tym, jak popadła w [...]

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_b4secd7epue7lpvnnguga1iqi3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0