PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Archiwum marzec, 2011

Czy ojcowie mają jakieś prawa?

Kiedy napisałam artykuł o sytuacji ojców siłą odseparowanych od swoich dzieci przez “rodzinny” system sądowy, nie miałam pojęcia, jak czułego miejsca dotknęłam.
Napłynęły do mnie – i wciąż napływają – setki płynących z głębi serca listów od rozwiedzionych lub żyjących w separacji z byłą partnerką mężczyzn z całego kraju, desperacko pragnących utrzymać kontakt z własnymi dziećmi, [...]

“Złoty środek” wychowawczy

Duńczyk Jesper Juul, europejski autorytet w dziedzinie wychowania radzi rodzicom, aby budowali z dziećmi partnerskie relacje i podchodzili do wychowania swoich pociech na większym luzie.
SZ: W burzliwej dyskusji poświęconej najlepszym metodom wychowawczym niestrudzenie apeluje pan do rodziców o większy spokój. Jednak zdaje pan sobie sprawę, że czasami dzieci potrafią nam zaleźć nieźle za skórę.
Jesper Juul: [...]

O nietypowych zachowaniach seksualnych i kobiecym orgazmie

Wykładowca prestiżowej amerykańskiej uczelni zorganizował dla swoich studentów pokaz aktu seksualnego na żywo. Eksperyment wywołał falę krytyki, a w środowisku akademickim znów powróciła debata o tak hołubionej przez naukowców wolności akademickiej i jej granicach.
Z oświadczenia wydanego w środę, 2 marca, przez władze renomowanego Uniwersytetu Northwestern w stanie Illinois wynikało, że uczelnia wspiera poczynania wykładowcy psychologii, [...]

Wolność za godność

Niemiecki więzień poskarżył się na cuchnącą toaletę. Federalny Trybunał Konstytucyjny uznał, że ma prawo do odszkodowania a nawet do … wyjścia na wolność - informuje Deutsche Welle.
Jeśli nie można zapewnić więźniom godziwych warunków w zakładach karnych, trzeba ich w takiej sytuacji wypuścić z więzienia - to kwintesencja orzeczenia Federalnego Trybunału Konstytucyjnego (BVG) w Karlsruhe.
źródło: Deutsche [...]

Dlaczego niemal wszyscy psychopaci to mężczyźni?

Pewna psycholożka z Berlina odwiedzała więzienia dla kobiet i doszła do wniosku, że płeć żeńska też nie jest wolna od tego typu zaburzeń osobowości – tyle tylko, że udaje się jej lepiej to ukryć.
Z tą dziewczyną było coś nie w porządku. Już po pierwszym spotkaniu psychiatra Hervey Cleckley stwierdził u swojej pacjentki pewien rodzaj [...]

Mózg potrzebuje uczuć?

Amerykański pionier komputerowy David Gelernter opowiada o zwycięstwie “Watsona” – komputera IBM w telewizyjnym quizie, o szansach na stworzenie sztucznej świadomości oraz o wierze wizjonerów w życie wieczne na twardym dysku.
Der Spiegel: Mamy dla pana zagadkę. Amerykański dziennikarz Ambrose Bierce opisał to jako “przejściowe wariactwo, które zostaje uleczone przez małżeństwo“. Wie pan, o co chodzi?
Gelernter: [...]

Moja Opowieść | Resocjalizacja w szkole

Nie studiuję psychologii ani nie mam dzieci ale mimo to chciałabym się podzielić swoimi przemyśleniami. Wczoraj zetknęłam się z kobietą, która opowiadała o szkole swojej córki. Była bardzo zawiedziona tym, że dzieci, które nazwała \”menelami\”, są w jednej klasie z jej córką.
Oburzona faktem, że zlikwidowano klasę \”meneli z baraków\” i porozdzielano jej zawartość pomiędzy \”lepsze\”grupy, [...]

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_h0dd2verb4tha5jes4mh1qa7m6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0