PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Szczęście globalne wzrasta

Nie ważne, że świat utkwił w finansowym chaosie, globalne szczęście wzrasta w dużej mierze dzięki wolności indywidualnej. Christopher Peterson psycholog z Uniwersytetu Michigan wraz z kolegami przeanalizował pięć fal współzależności z lat pomiędzy 1981 a 2007 i stwierdził znaczny wzrost dobrobytu wśród 45 krajów.

Nowe analizy kontrastują z tradycyjnym poglądem, że szczęście społeczeństwa jest czymś stałym. Dane analizowane z World Values Survey pochodzą z całego świata, te same pytania były zadawane na całym świecie i z wielką starannością je tłumaczono. Zebrane informacje pochodzą z krajów na różnych etapach rozwoju gospodarczego.

Największym wpływem na rosnący poziom szczęścia był zwiększony poziom indywidualnej wolności. „W ostatnich dziesięcioleciach doszło do bezprecedensowego rozwoju gospodarczego w dużej części świata; co więcej ludzie z bogatych krajów też doświadczali poważnych zmian norm społecznych, rosnąca równość płci, zwiększona tolerancja na swobodę wyboru przez ponad połowę populacji i stworzenie bardziej tolerancyjnego środowiska społecznego dla wszystkich.” - napisali naukowcy.

źródło: http://www.thepsychologist.org.uk
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_1o0i0lnj64d507rojut663r8t6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0