PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Surowa dyscyplina sprawia, że dzieci stają się bardziej agresywne

Rodzice powinni unikać surowego dyscyplinowania dzieci. Z najnowszych badań psychologów wynika, że tego typu styl wychowania wpływa na agresywne zachowanie dzieci w ich późniejszym wieku.
Michael Sheehan i Malcolm Watson badali 440 dzieci i ich matki przez pięć lat. Wciągu tego czasu cztery razy matki odpowiadały na pytania o własny styl wychowania i zachowania dzieci. Na początku badań średnia wieku dzieci wynosiła 10 lat, po skończeniu badań 15 lat.
(czytaj dalej »)


Wyniki ukazały dwukierunkowy wpływ między zachowaniem dzieci i matek. Z jednej strony agresywne zachowanie dzieci w młodym wieku skłaniało do większego dyscyplinowania przez matki (w tym agresywność słowna i fizyczna). Z drugiej strony zwiększona dyscyplina, agresywne podejście w stosunku do dziecka spowodowało wzrost agresywności u dzieci.

Naukowcy są zdania, że jeśli wyedukuje się rodziców, nauczy mniej szkodliwych i mniej agresywnych metod wychowawczych mogłoby to pomóc wychować dzieci nawet te agresywne.

źródło: http://www.bps.org.uk/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_vnki135mo6psm333tfnhgmi4i3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0