PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

9 typów osób nadużywających alkohol

Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia uważa, iż istnieje 9 typów osobowości osób nadużywających alkoholu. Rząd zamierza do nich skierować kampanię informacyjną, ostrzegającą o zgubnych skutkach picia.

Według zleconych przez rząd badań, osoby pijące dużo, robią to z rozmaitych, ale powtarzających się powodów. Dużo, czyli tygodniowo - dla kobiet: 35 jednostek (tzn. 280 g czystego alkoholu, czyli np. 4,375 l wina), zaś dla mężczyzn: 50 jednostek (tzn. 400 g czystego alkoholu, co odpowiada 1,250 l wódki).
Według badań naukowych, taka ilość, to o wiele za dużo, jest bowiem szkodliwa dla zdrowia. Rząd chce, więc takim osobom pomóc pożegnać się z kieliszkiem. Jednak najpierw osoba pijąca musi sobie sama uświadomić, że ma problem. Pomóc jej może ta lista, która pozwoli jej uświadomić sobie, dlaczego pije:

1) z depresji - przechodzi kryzys życiowy (śmierć bliskich, rozwód lub kłopoty finansowe); alkohol to pocieszenie i sposób na radzenie sobie z problemami.

2) dla odprężenia - żyje pod presją, ma stresującą pracę lub życie domowe, czuje więc, że sobie nie radzi; alkohol to relaks, coś co odróżnia pracę od życia domowego (często partnerzy wspomagają ten rodzaj picia, podając drinka).

3) dla podtrzymania więzów - ma bardzo bogate życie towarzyskie; alkohol pozwala utrzymywać relacje, jest czymś, co łączy i zrównuje; dlatego często ilość drinków wymyka się spod kontroli.

4)
z przyzwyczajenia - uważa za normalne, że wszyscy faceci piją codziennie w pubie; picie alkoholu to czas dla siebie, a tradycja nakazuje mężczyznom spędzać go z kolegami przy kieliszku.

5) dla towarzystwa
- piją z grupą znajomych; wspólne picie alkoholu tworzy więzy z grupą, daje wrażenie przynależności i bezpieczeństwa, nadaje życiu sens.

6) z nudy - zwykle są to samotne matki lub osoby po rozwodzie, bez życia towarzyskiego; alkohol to towarzysz, zastępuje obecność innych ludzi, jest przyjemnością na zakończenie dnia, gdy skończą się obowiązki.

7) jako macho
- sfrustrowany, bezradny i niedowartościowany w ważnych aspektach życia; kultywuje obraz “samca alfa”, i dlatego stale udowadnia swą męskość poprzez wprawę w piciu;

6) z hedonizmu
- single, ludzie po rozwodzie lub z dorosłymi dziećmi; dużo piją, by podkreślić swą wolność i niezależność, przełamać zahamowania i zamanifestować młodzieńczość.

9) na granicy uzależnienia
- mężczyźni, którzy praktycznie żyją w pubie; piją z wielu przyczyn, na które składają się nuda, chęć wtopienia się w tłum i poczucie braku sensu w życiu.

Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_fqa02p7nj17gqj97jhnb6ovbj6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0