PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Edukacja seksualna w angielskich szkołach

Miliony dzieci w Anglii w wieku od 5 do 16 lat w państwowych szkołach będą miały finansowane lekcje z płciowości i o narkotykach.

Uznając jednak, iż zapowiedź ta budzi „skomplikowane kwestie” rząd wyznaczył dyrektora, aby przeprowadził przegląd, w jaki sposób nowe propozycje mogą być realizowane najlepiej, biorąc pod uwagę uwarunkowania lokalne oraz wartości rodziców.

Rzecznik rządu powiedział, iż nowe zajęcia obejmą 6,5 miliona dzieci w 22,500 szkołach w Anglii. Minister szkolnictwa, Jim Knight uważa iż jest to poważny ale i konieczny krok. „Nowoczesne życie jest coraz bardziej skomplikowane a my mamy obowiązek wyposażyć młodych ludzi w wiedze i umiejętności radzenia sobie z nim.”

W oświadczeniu Departamentu ds. Dzieci, Szkół i Rodzin czytamy, iż edukacja to klucz do wspierania młodych ludzi przed uniknięciem ciąż nastoletnich, zakażeń przenoszonych droga płciową, nadużywania alkoholu i narkotyków.
(czytaj dalej »)


Ministerstwo oświadcza, iż zdaje sobie sprawę z tego, że to rodzice przejmują wiodącą rolę w wychowaniu jednak szkoły mogą pomóc w udzielaniu informacji i przekazywaniu umiejętności socjalnych i społecznych uczniów.

Zestawienie danych z Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej wykazuje jeden z najwyższych stopni zachodzenia w ciążę przez nastolatki w Europie Zachodniej. Krytycy nowej polityki ostrzegają, iż wskaźnik ten może wzrosnąć.

Christian Voice powiedział, iż edukacja seksualna małych dzieci może „zachęcać do eksperymentowania”, dodaje, iż takie nauki są po prostu „niegodziwe”.

Lekcje jednak będą dopasowane do grupy docelowej, zajęcia z małymi dziećmi w wieku 5 lat będą o tym jak zwierzęta rodzą swoje potomstwo, nazywanie części ciała i przygotowanie do nadchodzącego dojrzewania.

Jeśli chodzi o narkotyki, uczniowie zasięgną wiedzy na ten temat w podstawówce. Dowiedzą się jak toksyny wpływają na ich organizm, starsi uczniowie dowiedzą się prawnych zagadnień z tej tematyki, oraz omawiane będą skutki społeczne narkomanii i alkoholizmu.

Edukacja jest regulowana oddzielnie w Szkocji, Anglii, Walii i Irlandii Północnej.

źródło: http://news.yahoo.com, LONDYN (AFP)
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_2khivmuohmnonrgklh89qoe683, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0