PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Doświadczenia z dzieciństwa mogą tłumaczyć młodzieńczą agresję

Niekorzystne doświadczenia we wczesnym okresie życia mogą prowadzić do drobnych problemów, a w konsekwencji wyrastają na poważne ataki przemocy nastolatka. Nazwano je „kaskadowymi atakami”.

W zespole badań kierowanym przez Uniwersytet Duke’a mierzono jak brutalne zachowania rozwijają się w całej żywotności, począwszy od wczesnego dzieciństwa aż do dorastania. Naukowcy prześledzili 754 dzieci od przedszkola do dorosłości i udokumentowali, że dzieci, które mają społeczne problemy w szkole podstawowej jest bardziej prawdopodobne, że mają rodziców, którzy ich z czasem odrzucą. To otwiera drzwi, aby wraz z przyjaciółmi podejmować zachowania ryzykowne i ostatecznie do zaangażowania się w poważne i niekiedy kosztowne akty przemocy.

Główny autor badań- Kenneth A. Dodge, dyrektor Centrum Dziecka i Polityki rodzinnej na Uniwersytecie Duke- zauważa, iż taki rozwój do gwałtownej przemocy w dużej mierze jest taki sam u chłopców jak i u dziewcząt.

(czytaj dalej »)


Badani uważają również, że wzmacniającymi czynnikami, owe zachowania, mogą być biologiczne zagrożenia, dzieci urodzone w środowiskach ekonomicznie upośledzonych. Biologicznymi zagrożeniami są temperament u dzieci w fazie początkowej, na podstawie sprawozdań matek ustalono, iż była to porywczość. Te dzieci wykazują niewielkie poznawcze i społeczne problemy już zaraz po przyjściu do szkoły. Stąd zaczynają się „kaskady”.

Badanie te wykazują jak każdy etap rozwoju dziecka jest istotny. Udane wczesne interwencje mogą przekierować ścieżki rozwoju antyspołecznego. Na szczęście udane interwencje nie są nieosiągalne: istnieją szkolenia rodziców, społeczne szkolenia dla dzieci.

źródło: http://www.sciencedaily.com, ScienceDaily
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_ipsh95tc4mossno7kg6u7qkpi6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0