PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Dziarski chód mógłby pomóc czekoladoholikom przestać podjadać

Naukowcy z Uniwersytetu z Exeter stwierdzili, że 15 minutowe chodzenie może zmniejszyć podjadanie czekolady. Teraz po raz pierwszy z nowo opublikowanych badań wynika, że tego typu zachowanie może być pomocne w walce z objadaniem.

Przebadano 25 regularnie jedzących czekolady ochotników. Byli poproszeni o wykonanie 15 minutowego spaceru lub odpoczynku w przypadkowej kolejności po trzy dniowej abstynencji.

Po wykonywaniu ćwiczeń badani podjadali mniej niż po odpoczynku. Podjadanie nie było zredukowane tylko podczas spaceru, ale również przynajmniej 10 minut po nim.

Profesor Adrian Taylor: „Nasze badania pokazują, że ruch powoduje zmniejszenie podjadania czekolady.”

Poprzednie badania sugerowały, że 97% kobiet i 68% mężczyzn podjada. Jest to zazwyczaj żywność wysokokaloryczna, słodka - najczęściej zgłaszana była czekolada. Czekolada ma wiele aktywnych biologicznie składników, które tymczasowo poprawiają nasze samopoczucie. To powoduje, że jedzenie może stać się nawykiem. Zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy zestresowani.

Profesor Taylor uważa, że okazjonalne zjedzenie tabliczki czekolady jest w porządku, w czasie, kiedy regularne podjadanie może doprowadzić do ciągłego uzależnienia.

Krótka aktywność fizyczna może przyczynić się do uregulowania sposobu zasilania przyjemności w mózgu. 30 minut dziennej aktywności fizycznej podzielone na 15 minutowe spacery poprawiają nie tylko naszą kondycję fizyczna i psychiczną, ale również przyczynią się do regulowania dawki energii.

żródło: ScienceDaily
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_0172ebgj87of2rhq6tfgu39ki0, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0