PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Chcesz być szczęśliwszy? Bądź bardziej wdzięczny.

Chcesz szybko zwiększyć swoje szczęście i zadowolenie z życia? W takim razie długopis może być mocną bronią - według badań wykonanych przez dr Steven’a Toepfer’a z Kent State University’s

Toepfer mówi: „każdy dąży do amerykańskiego snu, jesteśmy bogatsi niż poprzednie pokolenia, bardziej doświadczeni a mimo to tak wielu z nas pozostaje niezadowolonym. Pytaniem jest czy możemy zrobić coś, aby być szczęśliwszym? Jest to coś, nad czym się zastanawiałem przez wiele lat i coś, nad czym ludzie zastanawiają się jeszcze dłużej”.

Z tym pytaniem w głowie Toepfer zwerbował studentów z sześciu kursów, aby pisali listy wdzięczności do osób, które pozytywnie wpłynęły na uczniów.

Po każdym wysłanym przez nich liście odpowiadali na pytania w ankiecie, co do oceny ich nastroju, zadowolenia z życia, poczucia szczęścia i wdzięczności.

Widziałem ich wzrost szczęścia po każdym liście, co oznacza, że im dłużej pisali tym lepiej się czuli.” - mówi Toepfer. Uważa również, że najpotężniejszą rzeczą w naszym życiu jest sieć społeczna. Nie musi być duża - nawet jedna czy dwie pokazują psychiczne korzyści.

W sumie 75% uczniów potwierdziło, że zamierza kontynuować pisanie listów wdzięczności.

Badania wykazały również, że praktykowanie pisania listów wdzięczności zmniejsza problemy zdrowotne, zmniejsz depresję i poprawia stopnie.
(czytaj dalej »)


Każdy z nas posiada wielki zasób - wdzięczność. Pozwala nam doceniać, cieszyć się z wykonanego wysiłku. Wszyscy ją posiadamy i musimy jej używać, aby poprawić jakość naszego życia.

źródło: ScienceDaily , http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_l0hpq9kkmlm4ofat143otlrfr6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0