PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

1 na 5 młodych dorosłych ma zaburzenie osobowości

Prawie jeden na pięciu amerykańskich młodych dorosłych ma zaburzenie osobowości, które koliduje z życiem codziennym, a nawet więcej - nadużywa alkoholu i narkotyków.

Zaburzenia obejmują takie zachowania jak obsesyjne lub kompulsywne tendencje i zachowania anty- społeczne, które mogą czasem prowadzić do przemocy. W badaniu ustalono również, że mniej niż 25% Amerykanów- studentów z problemami psychicznymi uzyskuje leczenie.

Eksperci przeprowadzili wywiady z ponad 5000 młodych ludzi w wieku od 19 do 25 lat. Współautor badań dr Mark Olfons z Uniwersytetu Columbia i New York State Psychiatric Institute uważa, iż znany jest powszechny brak leczenia zaburzeń co jest szczególnie niepokojące.

Licząc uzależnienia badani stwierdzili, iż prawie połowa badanych młodych ludzi ma jakiś psychiczny problem, w tym studenci, ale również osoby w tym wieku nie będące studentami.

Zaburzenie osobowości było drugim zaraz po nadużywaniu alkoholu i narkotyków najczęstszym problemem. Zaburzenie osobowości obejmowało obsesje, anty-socjalne i paranoidalne zachowania, które mają duży wpływ na zachowanie i zakłócają funkcjonowanie w życiu codziennym.

W badaniach autorów można zauważyć, iż ostatnie tragedie w Stanach Zjednoczonych np. śmiertelna strzelanina w Northern Illinois University w Virginia Tech podniosły świadomość na temat występowania chorób psychicznych na uczelniach. Naukowcy zauważają również, że ta grupa wiekowa może być szczególnie wrażliwa.
(czytaj dalej »)


Dla wielu, młoda dorosłość to okres dążenia do większej edukacji, szanse na zatrudnienie, rozwój relacji osobowych, dla niektórych spełnienie rodzicielskie“. To według badaczy może spowodować, iż stres uruchamia bądź uaktywnia ponowne wystąpienie problemów psychiatrycznych.

Badania prowadzono na grupie 5092 młodych osobach w latach 2001 i 2002. Autorzy przez długi czas analizowali te wyniki jednak uważają, że są aktualne również dziś.

Badanie to było sponsorowane przez National Institutes of Health, amerykańskiej Fundacji na rzecz zapobiegania samobójstwom.

Dr Sharon Hirsch z Uniwersytetu w Chicago, niezaangażowany psychiatra w powyższe badania uważa za chwalebne podnoszenie świadomości na temat problemu.

Wyniki podkreślają konieczność ochrony zdrowia psychicznego, dlatego należy rozszerzyć usługi zdrowotne na uczelniach o pomoc psychologiczną i psychiatryczną.

Obsesyjno kompulsywne zaburzenie osobowości różni się od bardziej znanego OCD (Obsessive Compulsive Disorder- zaburzenie obsesyjno kompulsywne, powtarzalne funkcje działania takie jak np. ciągłe mycie rąk, aby uniknąć zarazków)

OCD jest dotknięte około 2% populacji ogólnej. Natomiast w zaburzeniach obsesyjnych osobowości to około 12%. Uzależnienia w tym narkomania, alkoholizm, kolidujące z życiem społecznym, szkołą, pracom to prawie jedna trzecia osób w obydwu grupach.

Więcej w grupie badanej studentów było problemu z alkoholem 20% do 17% w grupie niestudiującej. Nieco więcej osób z grupy studiujących miało problemy z narkotykami to stosunek 7% do 5%.

W obu grupach około 8% miało fobie i 5% depresję. Dwubiegunowości była bardziej powszechna w grupie osób niestudiującej to stosunek 5% do 3%.

źródło; http://news.yahoo.com/, LINDSEY TANNER, AP Medical
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_0kpuc4igndn186ca958uo5t9c7, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0