PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Zbyt dużo zaangażowania może być niezdrowe dla relacji

Romantyczne relacje prowadzą do szczególnych relacji miedzy partnerami. Często namiętne relacje prowadzą do stałego partnerstwa, a co za tym idzie do tworzenia rodziny.

Czasem jednak jedno lub oboje partnerów przykładają zbyt duży nacisk na emocjonalny stosunek. W rezultacie mężczyźni lub kobiety oceniają swoją wartość wyłącznie w oparciu o wyniki romantycznych interakcji z partnerem.

Osoby z wysokim poziomem romantyzmu bardzo angażują się w swoje związki, ale uważają siebie jako czynnik, który może te relacje zepsuć - nawet w stosunkowo niewielkim wydarzeniu“- Knee, asystent profesora psychologi, dyrektor Interpersonal Relations and Motivation Research Group - „Przeważająca część złego zaangażowania może rzeczywiście osłabić związek”.

Knee dodał, iż taka wzmożona romantyczność może powodować depresję i lęki w zwykłych relacjach. Zwykłe nieporozumienie, zgrzyty lub krytyka może powodować tych zaburzeń.

Ale jest również faktem, że w takich partnerach rozwija się mania, obsesja w odniesieniu do miłości.
(czytaj dalej »)


Osoby nadmiernie romantycznie są narażone na silne ryzyko poważnych zmian nastroju po zerwaniu, rozwodzie lub po groźbach w ich kierunku.

Badania były prowadzone na grupie heteroseksualistów studentów. 198 uczestników w 14-dniowej procedurze doświadczenia notowali w pamiętniku swoje doświadczenia ze związków które były bardziej romantyczne i namiętne od innych.

Co odkryto dzięki tym badaniom to, że ludzie którzy mieli silnie romantyczne związki myśleli o sobie gorzej w trakcie negatywnych momentów w ich relacjach. Reagują bardziej emocjonalnie i impulsywnie. Zamiast zrobić krok do tyłu przeanalizować sytuacje oni reagują emocjonalnie i impulsywnie. „Kiedy coś się w związku dzieje osoby te nie są odrębne, oni natychmiast czują się osobiście podłączeni do jakichkolwiek negatywnych okoliczności w związku - stają się bardziej zdenerwowani bardziej smutni i wrodzy“.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_cgsqaui3h5ibg963j2agpp2o73, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0