PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Autyzm i inne zaburzenia neuronalne związane z poporodowym czynniki

Zgodnie z badaniami opublikowanymi przez American Journal Neuron autyzm i zaburzenia obsesyjno - kompulsywne mogą być powiązane z innymi czynnikami niż genetyka. Choć powszechnie uważa się inaczej.

Kiedy naukowcy usunęli białko FKBP12 - znalezione u ludzi i myszy - myszy wykazały poważne zmiany neurologiczne i behawioralne.

FKBP12 jest regulatorem działań mTOR, enzymu, który wpływa na zdolność do zmiany zachowań i reguluje połączenia neuronów, a tym samym odgrywa kluczową rolę w uczeniu się i zapamiętywaniu.
(czytaj dalej »)


Wyniki badań, prowadzonych przez naukowców z University’s Center for Neural Science w Nowym Jorku oraz przez Baylor College of Medicine, mogą zwiększyć naukowe i medyczne rozumienie zaburzeń takich jak autyzm.

Wyniki wykazały wzrosty mTOR po usunięciu białka z mózgu myszy w późniejszym rozwoju. Myszy wykazywały zwiększoną zdolność do zmian połączeń między neuronami, zwłaszcza na obszarach wykorzystywanych do pamięci.

Usuwanie FKBP12 zmniejszyła zdolność do analizy, reagowania i dostosowywania się do nowych sytuacji.

Podczas nauki zadania, takiej jak poruszanie się po labiryncie, myszy wykazywały dużą trudność w poruszaniu się po różnych rodzajach labiryntu. Ten rodzaj trudności często jest obserwowany u osób cierpiących na autyzm lub na inne zaburzenia neurologiczne.

„Nasze wyniki pokazują, że FKBP12 reguluje neuron sygnału, który hamuje objawy obserwowane w kilku zaburzeniach neurologicznych w tym autyzm, zaburzenie obsesyjno - kompulsywne i schizofrenia.” - Eric Klann, NYU.

Zaburzenia te są powszechnie uznawane za „zdeterminowane hormonami i genetycznymi czynnikami środowiskowymi” dodaje Klann.

„Jednak nasze badania poporodowego uwolnienia mTOR, wykazują, że zaburzenia neuronowe to nie zawsze czynnik warunkujący ewolucyjnie.”

źródło: http://news.yahoo.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_ke3lvmc7i6ja75u03091qd2s02, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0