PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Szkoły oparte na programie - dzieci mogą zmienić życie

Dzieci, które wzięły udział w programie rozwoju społecznego w szkole podstawowej poprawiły stan zdrowia psychicznego, seksualnego i odniosły edukacyjne sukcesy.

Przestępstwa, zażywanie narkotyków, ciąże nastolatek, przerwy w nauce, problemy ze zdrowiem psychicznym to wyzwania które stoją przed dziećmi i rodzicami mieszkającymi w miastach- zauważa J. David Hawkins University of Washington, Seattle.

Szkoły publiczne, dostępne dla wszystkich dzieci w Stanach Zjednoczonych począwszy od 5 czy 6 roku życia, są silnym potencjałem interwencyjnym” - J. David Hawkins. Do szkół publicznych w Seattle wprowadzono program profilaktyczny, zwany programem rozwoju społecznego, badania prowadzono długoterminowo.

Projekt zapoczątkowano w 1981 roku w szkołach podstawowych w klasach pierwszych. Rodzice, nauczyciele i uczniowie otrzymali specjalne instrukcje z takich dziedzin jak zarządzanie zachowaniem, odmowa, umiejętności społeczne i rozwoju akademickiego.

Celem interwencji była poprawa umiejętności nauczycieli, rodziców i dzieci w zwiększeniu pozytywnego funkcjonowania w szkole, oraz aby zmniejszyć problemy związane ze zdrowiem psychicznym, zmniejszyć zachowania ryzykowne seksualne oraz zniwelować zachowania przestępcze.” - wyjaśniał zespół.

W badaniu uczestniczyło 598 osób. 251 osób rozpoczęło program w 5 lub 6 klasie; 146 - w 1 klasie i 201 osób było w grupie kontrolnej, która nie brała udziału w programie. Badano wspólnotę życia i pracy, zdrowie psychiczne, zachowania seksualne, zażywanie narkotyków i przestępczość.

U tych, którzy brali udział w programie odnotowano poprawę w prawie wszystkich dziedzinach ocenianych przez badaczy. Nie odnotowano żadnych różnic w uzależnieniach lub przestępstwach.
(czytaj dalej »)


W porównani z grupą kontrolną, która nie brała udziału w badaniach:

·        grupa z programy była powyżej mediany w poziomie wykształcenia i dochodu gospodarstwa domowego;

·        Było bardziej prawdopodobne, że uzyskają wykształcenie wyższe niż średnie;

·        miały wyższy poziom zaangażowania we wspólnoty i wolontariat;

·        mniej objawów zaburzeń psychicznych;

·        znacznie mniejszy procent występowania chorób przenoszonych drogą płciową.

źródło: http://news.yahoo.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_trae4p2iqqlquvooe809uqpi82, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0