PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Agresja, seks i płeć

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego najdrobniejsze rzeczy mogą rozgniewać mężczyznę? Dlaczego na pierwszy rzut oka niewłaściwa osoba, albo rozlanie wody ze szklanki może prowadzić do bójki? Naukowiec Vladas Griskevicius z Uniwersytetu Minesota ma trzy słowa na wyjaśnienie, dlaczego ludzie robią górę z kopca kreta: agresja, status, płeć.

Griskevicius, koordynujący badania i jego zespół znaleźli przekonywujące jak twierdzi dowody na to, że jedynie chęć aktywacji na status może powodować agresje.

Wszystko sprowadza się do faktu, że status społeczny dla mężczyzny określa jego płeć. W wielu różnych kulturach i w różnych czasach mężczyźni mają wyższy status, mogą mieć lepszej jakości partnerki życiowe i seksualne”- powiedział Griskevicius. „ Na poziomie genów nikt nie chce zejść z ewolucyjnego ogniwa chwały, nikt nie chce, aby jego geny wymarły“.
(czytaj dalej »)


Griskevicius mówi - „Pomyślcie o tym w ten sposób, dla mężczyzn walka o status jest zbliżona do walki o przetrwanie swoich genów. Niedbanie o status, który może być odebrany bez walki to może być ewolucyjne samobójstwo. Agresja może prowadzić do wyższego statusu. Wyższy status prowadzi do seksu a to zapewnia więcej potomstwa“.

Wyniki badań, prowadzone w trzech seriach badań, wykazały, że jeśli mężczyźni myślą o swoim statusie (np. myślą o awansie lub o jakiejś kobiecie) będą szybciej reagować agresją na trywialną zniewagę. Jest bardziej prawdopodobne, że będą reagować agresywnie, gdy istnieją inni mężczyźni w pobliżu.

Statystyki wzmacniają ten pogląd; z policyjnych raportów wynika, iż „trywialne sprzeczki” są wiodącym powodem do zabójstwa.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Jeden komentarz do “Agresja, seks i płeć”

  1. 1
    Tomasz:

    Odpowiedź jest krótka: NATURY NIE OSZUKASZ !!! Czym jest człowiek ewolucyjnym, myślącym zwierzęciem, rozumie się to jako inny gatunek który opanował tą planetę, a żyjemy w obłudzie i jesteśmy jej uczeni od narodzin, PO CO ???

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_a120oe8u66g65v838vhms2bke6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0