PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Przemoc u najmłodszych dzieci

Annie kopie Melisę na podłodze, aby zabrać jej lalkę. Alexis krzyczy na dziecko, które wzięło swoją ciężarówkę. Każdego dnia wychowawcy są świadkami podobnych scen, którzy zachęcają i wspierają dzieci do wyrażania swojej złości i frustracji w konstruktywny sposób.

To naprawdę ważne, aby interweniować na początku - mówi Jacinthe Guèvremont, który rozpoczął program dzienna opieka, który ma na celu uniknięcie problemów rozwojowych“.

Jednak tymczasowy dyrektor dziennej opieki ostrzega przed etykietowaniem dzieci w wieku czterech czy pięciu lat. „Nadania mu etykiety agresywnego spowoduje, że przez resztę życia będzie myślał o sobie właśnie w tych kategoriach.

Pogram polega na obserwacji dzieci, na spersonalizowanych strategiach podejścia do pomocy dzieciom.
(czytaj dalej »)


Guèvremont, który pracował z dziećmi blisko 20 lat mówi, że behawioralne problemy nie zawsze są tendencją agresji “Czasem mylnie wierzymy, że dziecko ma problem behawioralny, kiedy w rzeczywistości ono cierpi z powodu innych rzeczy, np. z powodu nadwrażliwości“.

Takie dzieci nie znoszą być dotykane. Inni są bardzo wrażliwi na teksturę żywności w ustach lub na hałas. Po sesjach obserwacyjnych można dziecku zaproponowanie siadanie przy posiłku w miejscu gdzie zyska nową przestrzeń i ograniczyć mu kontakt z innymi osobami, które mogłyby go denerwować.

Ważne aby rodzice i wychowawcy przyglądali się dzieciom i rozważali dlaczego zachowało się agresywnie.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_ooelaqrotb2ccgbfjkd65ejob3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0