PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Jaki ojciec - taki iloraz inteligencji dziecka

Dzieci, którym ojcowie poświęcają dużo czasu i uwagi, mają wyższe IQ i szybciej osiągają sukcesy w dorosłym życiu.

Badania przeprowadzone przez psychologów z brytyjskiego University of Newcastle wykazały, że jedenastolatki, którym ojcowie poświęcali dużo czasu miały o kilka punktów wyższe IQ niż dzieci, których ojcowie byli mniej zaangażowani. Okazało się też, że im lepiej wykształceni są ojcowie, tym więcej czasu przeznaczają na kontakt z dziećmi.

Nie chodzi tu o samą obecność, lecz o to, jakim jest się ojcem” - mówi psycholog Daniel Nettle, który analizował dane na temat 10 000 dzieci zgromadzone na przestrzeni 50 lat.
(czytaj dalej »)


Analiza ta opierała się na informacjach dostarczonych przez National Child Development Study. Jest to zbiór danych o Brytyjczykach urodzonych między 3 a 9 marca 1958 roku. W latach 60- tych i 70-tych poproszono matki, by określiły stopień zaangażowania ojców w wychowanie dziecka. Zarówno to, jak i późniejsze badania brały pod uwagę inteligencję, dochód i wykształcenie.

Zaobserwowano jednak, że różnice między dziećmi zanikały z wiekiem. W wieku 42 lat zarówno osoby wychowywane przez “wzorowych” ojców jak i przez ojców mniej aktywnych wykazywały podobną mobilność społeczną.

źródło: New Scientist
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_8ueapv4oahuk9v07mal7b7p1o3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0