PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Niebezpieczeństwa zabawek

Zabawki cieszą, uczą i przynoszą rozrywkę. Jednak te nieodpowiednie stanowią duże zagrożenie. Kupując zabawki tym najmłodszym należy zwrócić szczególną uwagę. Szczególnie, kiedy kupujesz je przez Internet i nie możesz ich dokładnie obejrzeć i przeczytać dodatkowych informacji.

Oto na co należy szczególnie uważać:

1. Zaskakujące zadławienie
Uważaj na elementy umożliwiające zadławienie: małe części, przyciski, guziki przymocowane do zabawki, wypchane zabawki, koła samochodów lub innych pojazdów.

2. Magnesy
Kiedy magnesy są tak małe że można je połknąć stają się czymś więcej niż tylko zagrożeniem zadławienia. Jeśli dziecko połknie więcej niż jeden magnes istnieje niebezpieczeństwo że magnesy przyciągną się wzajemnie przez jelita. To może je zablokować a konsekwencją może być śmierć.

3. Futrzaki
Kolejnym zagrożeniem mogą być włosy lalek, pluszowe zabawki lub futra. Jeśli te części są ruchome dziecko może je włożyć do ust a to trafi do płuc, powodując zadławienia i duszenie.

4. Zastawy makijażowe
Coraz więcej zabawek odwołuje się do małych dziewczynek i poprawy ich urody. Zestawy do makijażu z cieniami do oczu, lakiery do paznokci, pomadki, błyszczyki mogą stwarzać ryzyko alergii lub mogą zawierać potencjalne toksyczne substancje chemiczne.

5. Elektryka i baterie
Akumulatory w zabawkach mogą stać się przyczyną pożaru lub porażenia prądem. Baterie i elektryczne części zabawek powinny być używane tylko przez starsze dzieci i zawsze pod nadzorem dorosłych. Dorosły powinien zmieniać baterie nie dziecko.

6. Uduszenie
Zabawki z łańcuchów, sznurów, lin mogą udusić dziecko, jeśli są wykorzystywane w niewłaściwy sposób. Uważaj na zabawki biżuterie, sznury i zabawki z sieci.

7. Zabawki zamawiane przez Internet
Kupując zabawkę przez Internet nie możemy jej potrzymać w ręce kontrolując jej, nie możemy przeczytać ostrzeżenia na opakowaniu. Poszukaj dodatkowych informacji o producencie a jeśli trzeba skontaktuj się z nim.

Obawiasz się, że jakaś z Twoich zabawek dla Twoich dzieci może stanowić zagrożenie? Pozbądź się jej! I jeśli zabawka stanie się zagrożeniem w danej sytuacji nie zawahaj się dzwonić pod numer alarmowy. Z zagrożeniem nie możemy się bawić.

źródło: http://health.redorbit.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_deche6o8c8tflntkass4ou5dj4, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0