PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Dlaczego należy zadbać o dobry prezent dla mężczyzny?

Kupując prezent świąteczny dla mężczyzny musimy pamiętać, że zakup złego prezentu wywrze gorsze skutki niż niedobrany prezent dla kobiety.

To wnioski Elizabeth Dunn i jej kolegów, którzy przebadali dziesiątki wolontariuszy.

Kobiety i mężczyźni, którzy otrzymali „złe prezenty” ocenili, iż są mniej podobni do siebie, że różnią się od swoich partnerów. Przeciwnie do tych, którzy otrzymali „dobre prezenty”.

Ostatnie badania pokazały, że postrzeganie podobieństwa z partnerem jest związana z większą satysfakcją relacji- chcemy myśleć, że jesteśmy podobni do swoich partnerów. Czyli „zły prezent” może zrobić szkody w naszym postrzeganiu podobieństwa z partnerem.

Intrygujące okazały się różnice między płciami. Mężczyźni po otrzymaniu „złego prezentu” oceniali partnerki jako mało romantyczne. Oceniali również perspektywy na związek bardziej negatywnie. Twierdzili na przykład, że jest to mało prawdopodobne, aby wzięli ślub. Kobiety oceniały związek po prostu jako mniej romantyczny i zaznaczały różność między sobą a partnerem
(czytaj dalej »)


Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy uważają, że te wyniki są zgodne z tendencjami kobiet do pełnienia roli opiekunów relacji.

Wyniki oznaczają, że kobiety chronią swoje poczucie podobieństwa do partnera. To stanie na straży relacji przed potencjalnymi zagrożeniami.

źródło: http://bps-research-digest.blogspot.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_basl5snllplp24lk4cs5ef2mu6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0