PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Sentymentalny głupiec

W wieku 17 i 18 nostalgia była postrzegana jako choroba medyczna, objawami był płacz, nieregularne tętno i brak apetytu. W wieku 20 nostalgia była postrzegana jako zaburzenie psychiatryczne z objawami takimi jak bezsenność, lęk i depresja.

Najnowsze badania nad nostalgią pokazują, że występuje we wszystkich kulturach i wśród wszystkich grup wiekowych. Mimo szerokiego zakresu objawów istnieją pewne zdarzenia, które skłaniają nas do myśli nostalgicznych. Czynnikiem może być jakaś osoba, miejsce, wspomnienie.
(czytaj dalej »)


Badania wykazują, że nostalgia psychologiczna może promować zdrowie psychiczne. Wywołując nostalgię w grupie studentów spowodowało ogólnie pozytywne odczucia w tej grupie: zwiększenie poczucia własnej wartości, zwiększyło się poczucie bycia kochanym i ochranianym przez grupę. Ostatnio wykazano również, iż nostalgia niweluje skutki samotności, zwiększa poczucie wsparcia społecznego. Ale również w tym samym badaniu wykazano, ze samotność prowadzi do nostalgii.

Kolejnym ważnym aspektem nostalgii może być postrzeganie przeszłości i teraźniejszości - to jest nostalgia może dostarczyć nam pozytywny pogląd na przeszłość a to może zwiększyć nam, poczucie ciągłości i sensu naszego życia. Naukowcy domniemają, że tęsknota nabiera większego znaczenia w starszym wieku. Ludzie w podeszłym wieku są szczególnie narażeni na izolację społeczną a nostalgia może pomóc im przezwyciężyć poczucie samotności.

Autorzy badań twierdzą, że nostalgia jest fundamentalną i podstawową siłą człowieka. „Nostalgia ma długą przeszłość i ekscytującą przyszłość.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_0d9qn51bjugq6ejcmrlqt32ti6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0