PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Czy długowieczność zależy od naszej osobowości?

Ludzie, którzy są bardziej sumienni, mają większe ambicje i większą dyscyplinę żyją dłużej. To najnowsze wnioski Margaret Kern i Howarda Friedmana, którzy analizowali 20 badań z udziałem około 8900 uczestników ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Norwegii, Japonii, i Szwecji.

Ludzie, którzy byli sumienni i w ankietach zaznaczali np. odpowiedź, że planują różne rzeczy żyli średnio dłużej o 4 lata niż osoby, które odpowiadały że np. w ich domu jest bałagan.

Ten czynnik okazał się znacznie ważniejszy niż sytuacje takie jak sytuacje ekonomiczno - społeczne.

Wśród czynników wpływających na sumienność były ambicja i dyscyplina - szczególnie ważne dla długowieczności. Odpowiedzialność i opanowanie miały mniejsze znaczenie.
(czytaj dalej »)


Ostatnie badania wykazały, że jest mniejsze prawdopodobieństwo, że osoby bardziej sumienne będą pić, palić, w dużej mierze będą dbać o zdrowie.

Naukowcy są zdania, że czynniki osobowościowe są zbyt często ignorowane w kontekście medycznym. „Istnieją pewne dowody, że ludzie mogą stać się bardziej sumienni, zwłaszcza, kiedy mają stabilne miejsce pracy lub udane małżeństwo. Uważamy, że nasze badania mogą skłonić ludzi do przemyśleń odnośnie swojego życia. Nawet, jeśli sumienności nie da się nauczyć od razu to możemy poprawić perspektywę długookresową.”

źródło: http://bps-research-digest.blogspot.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_3fb6i9878u7magnrbkcn9bjov2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0