PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Kobiety gorzej znoszą rzucanie palenia

Kobiety, które próbują skończyć z nałogiem nikotynowym zazwyczaj cierpią na silniejsze objawy niż mężczyźni. Jest to depresja, niepokój, słaba koncentracja, zwiększenie masy ciała.

W najnowszym wydaniu Mayo Clinic Women’s HealthSource nie pisano, kto odnosi większe sukcesy w walce z nałogiem: kobiety czy mężczyźni. Badania jednak zauważyły, że kobiety tyją około 5 do 10 funtów w okresie wycofania się z nałogu.

„Ludzie rzucający palenie muszą mieć świadomość, że nałóg wróci” - Patrick Draper, specjalista od leczenia uzależnień nikotynowych w Mayo Clinic ’s Nicotine Dependence Center - „Jedynym sposobem jest ciągła walka i niepoddawanie się. Należy się starać.”

Większość ludzi potrzebuje od czterech do sześciu prób.
(czytaj dalej »)


Draper podaje cztery główne kroki, które pomogą w walce z uzależnieniem:

Wybierz datę lub ramy czasowe twojego rzucenia. Jeśli wybierzesz jeden dzień lub, jeśli ustalisz, że rzucisz palenie za 30 lub 50 dni trzymaj się tego.

Leki mogą być pomocne. Rzucie gumy, inhalatory, plastry tabletki antynikotynowe mogą pomóc. Zmniejszają łaknienie nikotynowe i mogą dwukrotnie zwiększyć szanse na zakończenie palenia. Leki przeciwdepresyjne mogą również przyczynić się do zmniejszenia objawów odstawienia nikotyny.

Szukaj specjalisty. Specjalista pomoże opracować Ci plan działania, który będzie działał specjalnie na Ciebie.

Poszukaj wsparcia. Jeśli nie pomaga przyjaciel lub ktoś bliski poszukaj grupy wsparcia.

źródło: http://news.yahoo.com
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_7cirnt0gej08fbi476bso2u123, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0