PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Mężczyźni bardziej dowcipni niż kobiety?

Mężczyźni z natury są bardziej skłonni do dowcipów niż kobiety. W ich kawałach jest jednak więcej agresji wymierzonej w innych. „Zawdzięczają to testosteronowi” - genetyk, prof. Sam Shuster , Szpital Uniwersytecki Norfolk i Norwich.

Przeprowadzono oryginalną uliczną sondę. Analizowano reakcje 400 osób na ulicach Newcastle na jednokołowy rower, którym naukowiec poruszał się po mieście. „Różnice między mężczyznami i kobietami były bardzo wyraźne” - stwierdził.
(czytaj dalej »)


Prawie połowa ludzi reagowała werbalnie - w większości byli to mężczyźni. Bardzo niewiele kobiet robiło komiczne komentarze, w przeciwieństwie do 75% mężczyzn, którzy zazwyczaj otwierali okno i krzyczeli coś w rodzaju: “Zgubiłeś koło?”. Starsi mężczyźni częściej zachowywali się jak kobiety, czyli raczej podziwiali naukowca i byli mniej agresywni.

W jego kobiety częściej wygłaszały pochwały, podczas gdy mężczyźni przodowali w szyderstwach. Najbardziej agresywni w dowcipach byli młodzi mężczyźni. „Przyczyną agresywnego humoru jest testosteron” - twierdzi naukowiec w artykule.

źródło: BBC
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_1pnkg2i8cmch3t26sh2qjipl51, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0