PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Wątpliwości edukacji seksualnej

Dziewczynki między 13 a 14 rokiem życia, które otrzymały edukację seksualną w takim samym procencie dokonywały aborcji. Na przestrzeni 20 lat to 5% bez względu na metodę edukacyjną.

Jednakże istnieją pewne przesłanki wskazujące, że program edukacji seksualnej - niechciane ciąże - jest powszechnie uważany za skuteczny w podejściu do tematu edukacji seksualnej.

The Randomized Intervention trial of Pupil-led sex Education organizacja znana również jako RIPPLE przeprowadziła badania skuteczności lekcji prowadzonych przez nauczycieli i przez starszych uczniów, rzecz jasna wyszkolonych.

Lekcje prowadzone przez starszych uczniów koncentrowały się na podobnym programie kierowanym przez nauczycieli.
(czytaj dalej »)


Wyniki pokazały, że w wieku 20,5 lat 7,5 % dziewcząt miało niezamierzone ciąże po lekcjach przebytych ze starszym wyszkolonym uczniem. Uczennice nauczycieli w tym samym wieku to 10,6% niechcianych ciąż. Różnica ze statystycznego punktu widzenia nie jest znacząca jednak powiększa się wraz z mniejszym wiekiem uczennic. I tak w wieku 18 lat stosunek nieplanowanych ciąż wynosił 7,2% do 11,2%.

Jak odnotowano jednak liczba dokonanych aborcji nie ma żadnych różnic u nastolatków.

„Niemniej jednak nauczanie seksualne zmniejsza ryzyko zachowań seksualnych - dlatego edukacja powinna być kontynuowana.”

źródło: http://news.yahoo.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

  • Nie znaleziono Powiązanych Artykułów

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_mp2h5c1rci7qdujjftckdbhrv2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0