PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Ataki epilepsji zależne od wykonywanej pracy?

Nagłe i niespodziewane drgawki, spożywanie leków w miejscu pracy jest częstym powodem do dyskryminacji w miejscu pracy. Wielu pracodawców boi się przyjmować chorych na epilepsję obawiając się, że stres może powodować zwiększenie różnych ataków. Najnowsze wyniki badań pokazują jednak, że jest to nieuzasadnione.

Badania dr Shlomo Moshe z TAU Sackler’s Faculty of Medicine wskazują, że stres zawodowy nie na wpływu na częstotliwość występowania ataków epilepsji.

Ludzie są uprzedzeni do chorych na epilepsję, którzy ciągle uczą się jak ukrywać swoją chorobę” - dr Moshe - „Staje się problemem, kiedy chory na epilepsję szuka pracy, ponieważ większość pracodawców unika zatrudnienia chorych.”

Jakie są jednak realne zagrożenia? - „Nasze badania dają odpowiedzi
(czytaj dalej »)


Zgodnie z Epilepsy Foundation więcej jak 3 miliony Amerykanów choruje na epilepsję, rocznie diagnozuje się 200.000 nowych przypadków. Jeden na 10 dorosłych będzie miał atak w swoim dorosłym życiu. Nie ma lekarstwa wyleczalnego tą chorobę, a nawet jeśli nastąpi remisja wciąż istnieje piętno w stosunku do osoby chorej na padaczkę.

W badaniu dr Moshe badano 16 000 epileptyków w stosunku do 300 000 osób bez historii epilepsji. W ostatnim badaniu dr Moshe dotyczącym ryzyka wpływu stresu na epilepsję przebadano 200 osób.

Dzięki tak dużym próbom w badaniach naukowcy mogą przewidzieć kiedy może wystąpić następny atak u osoby chorej. „Dowiedliśmy bardzo wysoki poziom przewidywalności, na przykład jeśli wiemy że ktoś miał ostatni atak w dzieciństwie możemy wykazać, że kolejnego ataku może nie być“.

Znaczenie czasu

Przez okres trzech lat naukowcy z Izraela porównywali pracę wykonywaną przez chorych - manualna, praca biurowa, fizyczna.

Rodzaj wykonywanej pracy nie ma wpływu na atak choroby. Największym znacznikiem nawrotu jest czas - kiedy ostatnio był atak. Osoby, które miały ostatni atak 5 lat wcześniej nie miały się o co martwić.” - dr Moshe.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_0t022khj8dmeqovev46cctrld1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0