PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Picie a ciąża - złe interpretacje badań

Opublikowane raporty niedokładne -  chodzi o spożywanie alkoholu w czasie ciąży, eksperci ostrzegają

Grupa badawcza jest zaniepokojona faktem, że media błędnie interpretują najnowsze brytyjskie badania, które mogły zachęcić kobiety do picia alkoholu w ciąży.

Niektóre media błędnie stwierdziły, że spożycie alkoholu w czasie ciąży może być korzystne dla ich dzieci. Inne artykuły mówiły, że picie alkoholu nie ma psychicznego ani zdrowotnego wpływu na niemowlęta.

Fetal Alcohol Spectrum Disorders Study Group i podgrupy towarzystw badań nad alkoholizmem mówią, iż badania zostały zinterpretowane nieprawidłowo. „Niestety według wielu mediów picie alkoholu może powodować poprawę wyników dzieci.” - FASD.
(czytaj dalej »)


W opublikowany raporcie przebadano spożycie alkoholu kobiet w ciąży i ocenę zachowania i umiejętności poznawczych 3 latków. Z raportu możemy wywnioskować, że wyniki badań dzieci kobiet, które piły mało podczas ciąży w porównaniu do tych, które nie piły w ogóle niewiele się różnią.

Ogólnie rzecz biorąc, w świetle negatywnych skutków picia w czasie ciąży różnice są subtelne i mogą przejść niewykryte u dzieci“, - dr Feng Zhou, przewodniczący Grupy Badawczej FASD i profesor anatomii, neurobiologii i biologii komórki w Indiana University School of Medicine.

Inne badania umiarkowanego picia alkoholu podczas ciąży wykazały niekorzystny wpływ na wiele aspektów rozwoju w dorastania i wczesnej dorosłości.

Raport mediów jest alarmujący, niektóre kobiety w ciąży mogą przeczytać błędne sprawozdanie i myśleć, iż picie alkoholu nie jest złe.

Konsensusem publicznej służby zdrowia i naukowców jest to, że nawet niewielka ilość alkoholu podczas ciąży może zakłócić procesy biologiczne decydujące o rozwoju mózgu płodu.

Aby uzyskać dodatkowe informacje gromadzone w sprawie badań nad wpływem na dzieci matek, które spożywają alkohol w czasie ciąży, patrz http://www.rsoa.org/fas.html.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_55a69sm5r3ve01kqvit39t9g03, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0