PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Chcesz szybko wyjść ze szpitala po zabiegu chirurgicznym? Zabierz ze sobą kwiaty…

Od dawna podejrzewa się, że kontakt z naturą zwiększa pozytywne uczucia, zmniejsza stres i rozprasza ból po zabiegach i operacjach chirurgicznych. Teraz badania potwierdziły korzystny wpływ roślin i kwiatów dla pacjentów po operacjach chirurgicznych dotyczących jamy brzusznej.

Niedawne badania przeprowadzone przez Seong-Hyun Park i Richarda H. Mattsona z Wydziału Ogrodnictwa, Leśnictwa i Rekreacji w Kansas State University stanowią silny dowód na to, że kontakt z roślinami jest korzystny dla pacjentów szpitala. Korzystając z różnych pomiarów medycznych i psychologicznych pokazano terapeutyczny wpływ roślin na pacjentów w pokojach szpitalnych.
(czytaj dalej »)


Badania pokazują, że gdy pacjenci bardzo się stresują przed operacją, doświadczają w konsekwencji większego bólu i rekonwalescencja przebiega dłużej. Niektóre z problemów leczone są środkami przeciwbólowymi, ale te mogą prowadzić do bólów głowy, wymiotów, mogą być nawet śmiertelne. Jest zatem korzystne dla pacjentów ale i lekarzy opracowanie koncepcji, aby poprawić doświadczenia pacjentów ale nie poprzez farmaceutykę.

Badania przeprowadzano na 90 pacjentach, którzy w danym dniu mieli operację ślepej kiszki. Pacjenci po operacji byli losowo umiejscawiani w pokojach z roślinami lub bez. Dane zawierały informację o długości hospitalizacji, podawanie leków przeciwbólowych, kontrola funkcji życiowych, ocena natężenia bólu, niepokój, zmęczenie, lęk. Pacjenci wypełniali kwestionariusz satysfakcji.

Pacjenci z pokojów roślinnych mieli mniejsze spożycie tabletek przeciwbólowych, więcej pozytywnych reakcji fizjologicznych (niższe ciśnienie krwi), mniejszy ból, lęk i zmęczenie. Ogólne lepsze samopoczucie i wyższe zadowolenie niż osoby z pokoi bez roślin.

Większość pacjentów w kwestionariuszu pisało, że rośliny były najbardziej pozytywnym elementem (93%), podczas gdy w pokojach bez roślin pacjenci uważali, że telewizja to był najlepszy aspekt (91%).

Badanie sugeruje, że największe korzyści oferują rośliny doniczkowe, w przeciwieństwie do kwiatów ciętych, ze względu na ich długowieczność. Liczne badania wykazały również, że powietrze w pokojach z roślinami było znacznie zdrowsze. Rośliny zapewniają optymalne środowisko wewnętrzne poprzez zwiększanie wilgotności oraz zmniejszanie ilości zarodników pleśni w powietrzu i innych zarazków.

Badanie dostarczyło mocnych dowodów, że kontakt z roślinami po zabiegach ma duże znaczenie terapeutyczne i dla wielu pacjentów oznacza szybsze i mniej bolesne wyleczenie.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_j3mjurb03qtnh1p7l0v10f5t15, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0