PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Komfort życia dzięki zwierzakom?

Badania już wykazały, że zwierzęta mogą pomóc poprawić jakość życia osób starszych lub tych, którzy są przewlekle chorzy. Jednak najnowsze badania na Ohio State University pokazały, że również studenci mogą korzystać z posiadania psa lub kota.

Przebadani studenci w jednej czwartej uznali, że posiadanie psa lub kota pomogło im przejść trudny okres w życiu. Ci, którzy zdecydowali się żyć z co najmniej jednym kotem lub psem lub jednym i drugim czuli się mniej przygnębieni i mniej samotni.

Nie myślimy, że studenci mogą czuć się samotnie, jednak tak bywa. Są również zestresowani.” - Sara Staats.
(czytaj dalej »)


Analiza została oparta na badaniach 350 studentów, żyjących w pobliży campusu i którzy byli członkami społeczności studenckiej. W niniejszym badaniu uwzględniono ludzi posiadających kota lub psa lub kombinację obu rozwiązań. Grupą kontrolną byli ludzie od 18 do 87 lat w celu zbadania różnic między studentami a osobami starszymi.

Uzyskane wyniki wykazały, że większość osób dorosłych i studentów zdecydowało się na posiadanie zwierzęcia z tych samych przyczyn.

Niemal jedna czwarta studentów i dorosłych uważa, że zwierze pomaga utrzymać ich aktywność. Ta odpowiedź często padała w przypadku psów, jednak również właściciele kotów byli podobnego zdania.

18% studentów i 13% dorosłych uważało, że zwierze pomogło im przetrwać trudny okres w życiu. Ta wiara była większa u osób niezamężnych.

Wcześniejsze badania wykazały, że zwierzęta pomagają dotrzymać towarzystwa starszym jednak najnowsze badania pokazuję, że podobnie jest u osób poniżej 30 r.ż.

Większość badań była skoncentrowana na dorosłych, tych którzy mają problemy zdrowotne. Ale nie było żadnych faktów ukazujących, że zwierzęta również studentom pomagają przetrwać trudny okres, zabezpieczają przed samotnością i poprawiają zdolność radzenia sobie.

Przyczyny, dlaczego młodzież szuka wsparcia u zwierząt możemy upatrywać w tym, że starsi zwykle mieszkają bliżej rodziny i znajomych. Często są już w związkach małżeńskich a ich życie bywa stabilne. W przeciwieństwie do czasów studenckich, dlatego młodzież często szuka wsparcia chociażby u zwierząt. Studiują często z dala od rodziny i dopiero budują nową sieć społeczną. Nikt nie namawia studentów do zakupu szczeniaka czy małego kotka jednak naukowcy pokazują, że młodzi ludzie mogą na tym znacznie skorzystać.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

  • Nie znaleziono Powiązanych Artykułów

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_hvmc08qvklhgi4lah073do9304, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0