PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Społecznościowa rola pubów

Były postrzegane jako centrum wspólnoty, ale dziś brytyjskie puby są zamykane na poziomie pięciu dziennie.

Ministerstwo zdrowia sfinansowało badania mające ustalić rolę pubów odgrywającą w lokalnej społeczności.

Niektórzy z uczestników badania mówili, że puby to były miejsca, w których czują, że mogą być sobą, większość uważała puby jako swoje małe społeczności lub jako kluczową część lokalnej społeczności.

Wielu wolontariuszy badania mówiło, że odwiedzało ten sam lokal przez nawet 10 lub więcej lat. Twierdzili, że pub to miejsce gdzie można spotkać się z przyjaciółmi i cieszyć się poczuciem przynależności. Uczestniczyli w życiu społecznym grając w rzutki, grając w quizy, słuchano plotek, dyskutowano o takich ofertach kupna.

Odwiedzanie pubu było jak „sposób na zacieśnianie znajomości…każdy chce pić i dobrze się bawić, istnieje wspólny cel.” - powiedział jeden z uczestników badań. Inny w badanych uważa, że „puby to społeczność sama w sobie, poznajemy się nawzajem i wymieniamy doświadczeniem.
(czytaj dalej »)


Inne uwagi wykazały, że uczestnicy badania widzieli swoje puby jako miejsce gdzie mogą spędzić czas z dala od domu i pracy. Jedna z osób przyznała, że to miejsce gdzie można uciec od rzeczywistości. Inni opisali puby jako „neutralne środowisko” i „wielki korektor”.

Wielu ludzi uważało, że puby umierają z powodu rozpadu wspólnoty. Postrzeganie przyczyn tego zjawiska było zróżnicowane: niektórzy obwiniali handlarzy narkotyków, inni problemy polityczne inni wskazali na presję środowiska.

źródło: http://bps-research-digest.blogspot.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_eimolm4g5vsa3hk0e6nameij87, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0