PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Odrzucenie lesbijek, gejów, i biseksualnych gejów zwiększa ich problemy zdrowotne

Po raz pierwszy badania naukowe wskazują na wyraźny związek pomiędzy odrzuceniem gejów przez rodziny a ich zdrowie.

Badania prowadzone przez Caitlin Ryan i jej zespół César Chávez E. Institute w San Francisco State University pokazują, iż negatywne zachowania rodziców wobec LGB (lesbijki, geje, biseksualiści) drastycznie naruszają ich zdrowie.

„Po raz pierwszy pokazano konkretny związek między relacjami rodziców a orientacją seksualną dzieci. Nieakceptacja rodziców powoduje w późniejszym wieku depresje, nielegalne zażywanie narkotyków, ryzyko zakażenia wirusem HIV i próby samobójcze.” - Ryan, główna autorka referatu - „ Najnowsze wyniki badań pomogą ustalić zasady działania pomocy która wzmocni rodzinę, zapobiegnie bezdomności, ogólnie poprawi warunki życia LGB i ich rodzin”.
(czytaj dalej »)

Odkrycia naukowców:

  • Im wyższy czynnik odrzucenia LGB przez rodzinę tym gorsze zdrowie w dorosłości.
  • LGB, którzy zgłaszali większy poziom odrzucenia przez rodzinę mieli o 8,4 razy więcej prób samobójczych, 5,9 razy częściej mieli depresję, 3,4 razy bardziej skłonni do zażywania narkotyków i 3,4 razy częściej uprawiali seks ryzykowny - w porównaniu do rówieśników, którzy nie zgłaszali żadnych lub bardzo niski poziom odrzucenia przez rodzinę.
  • Największy procent odrzucenia przez rodzinę ze względu na swoją orientację zgłosili Latynosi.

„Te badania wyraźnie wskazują na ogromne szkody wyrządzone przez rodzinę w skutek odrzucenia, choć mogą uważać to jako przejaw dobrej woli, lub przekonanie, że niakceptacja jest dla ich dobra.” - Sten Vermund. Vermund uważa również, że odkrycie to pokazuje jak istotna jest współpraca z rodzinami chociażby w ostatnio trwającej epidemii wirusa HIV w Stanach Zjednoczonych. Współpraca zmniejszyłaby odsetek ludzi uprawiających ryzykowny seks.

Znaczna część pielęgniarek, pediatrów, pracowników socjalnych, doradców szkolnych, adwokatów koncentruje się niemal wyłącznie na pracy z LGB, a nie uwzględnia wpływu rodziny, która ma znaczenie w samopoczuciu i zdrowiu młodzieży.

Naukowcy przekonują, że nawet niewielkie zmiany w zachowaniu rodziny wydają się mieć wyraźny wpływ na zmniejszenie ryzykownych zachowań młodzieży LGB. Za pomocą nowych wyników badań naukowcy zmierzają do opracowania nowego modelu opieki przez rodzinę. Jednak, aby doszło do dobrej współpracy i przekierowania tendencji rodzin odrzucających swoich dzieci LGB do współpracy muszą włączyć się opieka zdrowotna i programu socjalne.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_uen5b9on6vsdq58c7ivrrpbbo3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0