PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Dlaczego palacz nie może łatwo skończyć?

Każdy palacz wie jak trudno odzwyczaić się od palenia. W rzeczywistości po prostu wystarczy zobaczyć czyjeś zdjęcie z papierosem i już niedoszły niepalący przekonuje się, że ten „jeden raz” jeszcze tylko zapali - potwierdzają to najnowsze badania.

Nowe skany mózgów pobrane podczas normalnego palenia i skany pobrane w 24 godziny po zakończeniu palenia wykazują wzrost w danym rodzaju aktywności mózgu u osób rzucających palenie widzących fotografie innych z papierosami - Joseph McClernon Uniwersytet Duke, Centrum Medyczne.

W mózgu znajduje się obszar odpowiedzialny za automatyczne odpowiedzi (np. kontrolowanie ruchów potrzebnych do jazdy rowerem, lub ruchy mycia zębów), co oznacza, że osoby chcące rzucić palenie są poza swoją świadomą kontrolą - McClernon.
(czytaj dalej »)


„Tylko pięć procent próbuje doprowadzić do pomyślnej abstynencji. U rzucających palenie dramatyczne podnosi się aktywność mózgu widzących cokolwiek wspólnego z papierosami”. Co może tłumaczyć dlaczego większość palaczy próbujących rzucić wykazuje tendencję do nawrotów.

„Jeśli faktycznie chcemy pomóc ludziom rzucić palenie musimy kłaść większy nacisk na formę pomocy a nie poprzestawać tylko na powiedzeniu - musisz oprzeć się pokusie”.

Dalsze badania będą skupiały się na korzystaniu z nikotyny przed rzuceniem palenia, by zerwać związek psychiczny papierosa i nikotyny.

źródło: http://www.livescience.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

  • Nie znaleziono Powiązanych Artykułów

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_58n5s86fpct17mtgr05k3rqcc2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0