PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Zrób to sam - pokonaj depresję

Leczenie depresji często obejmuje wiele różnych strategii. Niektórym pacjentom wystarczy kilka prostych sposobów domowych. Ale nawet ci, którzy potrzebują leków mogą skorzystać z poniższych wskazówek i technik.
(czytaj dalej »)

Ćwiczenia

Zmęczenie, słaba motywacja towarzysząca podczas depresji może powodować, że ciężko nam wstać z łóżka i trudno wykonać program działań. Jednak nagroda za wysiłek powinna przyjść szybko. Zwiększony przepływ krwi, przyśpieszony oddech i zwiększona praca mięśni poprawi poziom energii w ciągu dnia i w rezultacie otrzymamy spokojny sen w nocy.

Jednakże ważniejsze wydaję się podczas gimnastyki uwalnianie substancji chemicznych zwanych endofirynami w mózgu. Zwiększają poziom energii i podnoszą nastrój. Pomyśl o endofirynach jak o swoich naturalnych lekach przeciwdepresyjnych.

I oczywiście ćwiczenia dają korzyści również po leczeniu depresji. Redukuje się nam wysokie ryzyko zachorowania na cukrzycę, zmniejsza ryzyko nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej. Spalanie kalorii podczas wykonywania ćwiczeń może również pomóc w walce z tendencją do tycia spowodowaną lekami na depresję.

Zacznij gimnastykę od 20 do 30 minut 3 razy w tygodniu, a następnie spróbuj zwiększyć czas na gimnastykę na 45 do 60 minut każdego dnia. Jeśli zacznie pomagać potraktuj ćwiczenia jako receptę od lekarza. Pomocne również będzie, jeśli wybierzesz kilka rodzajów spędzania czasu aktywnie. Dzięki temu nie znudzisz się i niezniechęcisz.

Śmiech

Najprostsza czynność na wydzielanie endofiryn. Oczywiście będąc w depresji trudno jest się tak po prostu śmiać, więc nie może to być praktyczna porada na wczesnych etapach leczenia ciężkiej depresji. Ale jak tylko jesteś w stanie wychodź z domu, aby znaleźć śmieszne rzeczy i doświadczać uśmiechów.

Światło

Dobrze jest znany fakt, że krótsze dni w zimie mogą doprowadzić do Choroby afektywnej sezonowej (SAD) w przypadku wielu ludzi i pogorszyć stan osób z chroniczną depresją. Zwiększenie ekspozycji na światło naturalne pomoże podnieść nastrój od razu, a regularne zażywanie kąpieli słonecznych może być bardzo korzystne w leczeniu depresji. Spróbuj zaplanować przynajmniej niektóre ze swoich aktywności w ciągu dnia na dworze. Nawet w zimowe dni wychodź jak najwięcej na zewnątrz, zimowe ubranie pomoże zatrzymać ciepło. Jeśli spędzanie czasu na dworze w jakiś sposób jest niemożliwe spędzaj tyle czasu ile to możliwe w pobliżu dużego okna, które wpuszcza światło.

Inną opcją jest sztuczne słońce. Istnieje kilka firm na rynku, produkujące lampy specjalnie do leczenia SAD. Te specjalne światła można zamówić przez Internet i są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Dr Howard Levy proponuje umieścić te lapmy obok łóżka i uruchomić minutnik. Lampy wyłączyć 10 minut przed tym zanim wstanie się z łóżka, a leżeć powinno się przez około 30 minut każdego dnia.

Postawy

Przyczyną depresji u wielu osób są stresujące sytuacje i smutne myśli. Należy zastanowić się, co pomoże na stres i starać się go redukować.

Dr Levy proponuje również rozważyć czy martwienie się o rzeczy poza naszą kontrolą są dla nas produktywne i pomocne.

źródło: Howard Levy, lekarz medyczny, http://health.yahoo.com/experts/yourhealth/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_oo0mukl0aqb9qhmm5rhrjsfjp1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0