PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Dzieci spędzające więcej czasu na dworze lepiej widzą

Dzieci, które spędzają więcej czasu z dala od telewizora mniej rozwijają krótkowzroczność i wyraźniej widzą rzeczy na odległość.

Nowy raport naukowców z Bostonu nie określa dokładnie, że słaby wzrok jest spowodowany zabawami i przebywaniem w domu. Nawet, jeśli tak się dzieje badacze nie wskazali dokładnych mechanizmów jak może to działać.

Wciąż „wydaje się rozsądne, aby zachęcać do zabaw na zewnątrz - niekoniecznie sportowych- wszystkie rosnące dzieci i młodzież, w celu ograniczenia progresji krótkowzroczności” - powiedział Howard C. Howland, profesor neurobiologii na Cornell University.

Około jedna trzecia Amerykanów cierpi na krótkowzroczność, statystyki są dużo większe niż w niektórych częściach Azji.
(czytaj dalej »)

W badaniach naukowcy prosili rodziców o wypełnienie kwestionariusza (191 dzieci w wieku średnio 13,3 lata). Proszono o określenie spędzanego czasu na korzystanie z komputera, czytanie dla przyjemności i oglądanie telewizji. Wzrok dzieci badany był przez rok.

Dzieci, które były krótkowzroczne krócej czas spędzały na zewnątrz, średnio 8,3 godziny tygodniowo w porównaniu do 12,6 godzin wśród innych dzieci.

Osoby krótkowzroczne oglądały również więcej telewizji(12,5 godzin w porównaniu do 8,4 godziny tygodniowo).

Dlaczego tak się dzieje?

„Jedną z możliwości jest to, że na zewnątrz oglądamy przedmioty na odległość a nie z bliska. Światło słoneczne też jest korzystne - powoduje większą głębię ostrości”.

Innymi słowy oko może zobaczyć światło słoneczne na zewnątrz jaśniej i uniknąć rozwijania się krótkowzroczności.

W kulturze popularnej osoby czytające duża ilość książek i uczących się przedstawia się jako tych noszących okulary. Jednak nowe badania nie potwierdzają tego związku.

„W naszym badaniu widać, że dzieci spędzające czas na świeżym powietrzu nie muszą spędzać mniej czasu na czytaniu książek i korzystania z komputera”.

źródło: http://news.yahoo.com
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_77jjbtdhamrspmsqsuio4rl776, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0