PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Wielka Brytania uświadamia o szkodliwości palenia w ciąży

Ciężarne kobiety będą zniechęcane do palenia

Brytyjska publiczna służba zdrowia (NHS) opracowała akcję reklamową, mającą na celu uświadomienie ciężarnym kobietom ryzyka związanego z paleniem i dopomożenie im w porzuceniu nałogu.

Uwypukli w niej wpływ papierosów na ograniczenie dopływu tlenu do płodu, przez co jego serce zmuszone jest do bardziej wytężonej pracy. Z paleniem wiąże się też groźba przedwczesnego porodu i późniejszych powikłań zdrowotnych u dziecka.
(czytaj dalej »)

Grupa NHS Smokefree, zajmująca się propagowaniem szkodliwości palenia, która będzie firmować akcję, ocenia, że blisko co piąta ciężarna kobieta w Anglii pali. W skali całego kraju odpowiada to 100 tys. kobiet.

Sondaż przeprowadzony w grupie 224 ciężarnych palaczek ujawnił, że wiele z nich zataja nałóg przed otoczeniem lub lekarzem, ponieważ się go wstydzi, boi się krytyki lub nie chce być osądzana.

Inny sondaż przeprowadzony w grupie 2 tys. dorosłych wykazał, że 49 proc. ankietowanych ma krytyczny stosunek do ciężarnych kobiet, które palą.

“Ciąża to szczególnie trudny okres dla kobiet, by rzucić palenie. Dlatego zamiast je piętnować, należy je skierować do najbliższego punktu NHS, gdzie mogą uzyskać fachową poradę i pomoc w zarzuceniu nałogu” -  dr Miriam Stoppard, która wspiera akcję NHS.

Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_p0s4jq22p1b24jcgp0s54lqf57, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0