PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Zakochani są ślepi na ładne twarze

Jeśli ukochana osoba mówi do Ciebie „moje oczy patrzą tylko na ciebie” to może być dokładniejsze niż myślisz. Badania pokazują, że ludzie zaangażowani w związkach unikają kontaktu wzrokowego z atrakcyjnym osobnikiem płci przeciwnej.

Psycholog Jon Maner z Florida State University i jego koledzy pokazywał zdjęcia twarzy przez około pół sekundy a następnie koło i kwadrat. Badani musieli wybrać figurę geometryczną poprzez szybkie naciśnięcie odpowiedniego guzika. Wcześniej, kiedy naukowcy użyli tej metody odkryli, że trudniej się skupić, kiedy patrzymy na atrakcyjną twarz przeciwnej płci.
(czytaj dalej »)

Maner jednak przebadał osoby, które żyją ze sobą razem lub są małżeństwem. Poprosił, aby połowa z wolontariuszy napisała o swoich uczuciach do partnera, a druga połowa miała pisać o szczęśliwym doświadczeniu.

Ci, którzy pisali o miłości rzeczywiście nie skupiali się na atrakcyjnych twarzach, natomiast ci piszący o pozytywnym doświadczeniu pozostali podatni na rozproszenie atrakcyjną twarzą jak wszyscy.

Według autorów badania, kobiety i mężczyźni najprawdopodobniej ewoluowali do bycia w monogamicznych związkach i relacjach. To skłania ich do posiadania reprodukcyjnych korzyści.

źródło: http://www.sciam.com
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_h90ejej4nngqfb4j3frev0iii6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0