PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Trzynastolatek został ojcem

13 letni Alfie wraz z córką - zdjęcie ze strony The Sun

13 letni Alfie wraz z córką - zdjęcie ze strony The Sun

W Wielkiej Brytanii przyszła na świat Maisie Roxanne. Jej ojcem jest 13-latek, a matką 15-latka. Przyznają się do błędu, ale zapewniają, że będą oddanymi rodzicami.

Alfie Patten ma 13 lat, a jego dziewczyna - Chantelle Steadman 15 lat - nie zdecydowali się na aborcję, “Pomyślałem, ze dobrze będzie mieć dziecko” - mówi The Sun  - “Nie zastanawiałem się nad tym, czy damy radę. W sumie nie dostaję kieszonkowego. Tata czasem daje mi 10 funtów” - mówi chłopiec.

Alfie to chłopoak o wzroście około 120 cm wzrostu, który nie przeszedł nawet mustacji.

Kiedy moja mama zorientowała się, myślałem, że będę miał poważne kłopoty. Chcieliśmy mieć z Chantelle dziecko, ale martwiliśmy się, jak ludzie na to zareagują” - opowiada Alfie.

Ojciec Alfiego uważa, że jego syn nie rozumie powagi sytuacji, ale zapewnia wszystkich naokoło, że będzie dobrym i odpowiedzialnym ojcem. Chciał pierwszy wziąć na ręce Maisie. Czekał w szpitalu na poród. Z oddaniem karmi dziecko butelką. - “Mógł wzruszyć ramionami, siedzieć w domu i grać na Playstation, ale siedział w szpitalu całymi dniami” - mówi 45 letni ojciec Alfiego.

Chantelle zorientowała się, że jest w ciąży w 12 tygodniu. Razem z Alfiem udali się do ginekologa, który wykonał test. Lekarz namawiał nastolatków, by powiedzieli rodzicom. Para trzymała ciążę w tajemnicy jeszcze przez 6 tygodni. Po tym czasie 38 letnia matka 15 latki zorientowała się, że córka zaczyna przybierać na wadze i zapytała wprost, czy jest w ciąży.
(czytaj dalej »)

Wiemy, że popełniliśmy błąd, ale nie zmienimy już tego. Postaramy się być dobrymi i kochającymi rodzicami. Zapisałam się na kurs w kościele i zamierzam pomagać innym młodym matkom” - mówi.

Chantelle i Maisie mieszkają z matką dziewczyny, partnerem matki i pięcioma braćmi. Rodzina korzysta z zasiłków. Alfie mieszka ze swoją matką, ale większość czasu spędza w domu Steadmanów ze swoją dziewczyną i córką. Może zostawać tam na noc i nawet ma tam przygotowany mundurek szkolny, by rano móc iść prosto na lekcje.

Alfie i Chantelle nie są najmłodszymi rodzicami na Wyspach. W 1998 roku 12 letni Sean Stewart z Bedford został ojcem. Związek 12 latka i 15 latki rozpadł się po 6 miesiącach od narodzin ich dziecka.

U Alfiego i Chantell kłopoty zaczęły się już po tygodniu od narodzin, no właśnie nie wiadomo czy ich wspólnej córki. Zgłosiło się jeszcze trzech nastolatków, którzy utrzymują, że utrzymywali kontakty seksualne z dziewczyną. Alfi nie wierzy w te oszczersta - “Inni głupi chłopcy kłamią, mówiąc, że sypiali z Chantell.

Byłem jej jedynym chłopakiem przez dwa lata odkąd się spotykamy więc to ja muszę być ojcem. Kiedy Chntell zaszła w ciążę zapytałem czy to ja jestem ojcem a ona powiedziałą, że tak i ja jej wierze.

Alfi zgodził się na wykonanie testu DNA na ojcostwo - jego mama wyjaśniła mu na czym to polega a on wyraził zgodę, jak twierdzi po to aby przestano spekulować.

Ojciel Alfiego wydaje się naciskać najbardziej na wykonanie testu DNA, jak mówi “Kiedy dowiedziałęm się, że Alfie zostanie ojcem zapytałem byłej żony - a skąd wiadomo że to jego?

źródło: http://www.thesun.co.uk

mgr Justyna Ryszewska

Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_p7pp7chm9bspta4a2n6q1l12k5, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0