PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Dzieci otyłych matek mają problemy z kręgosłupem

U dzieci otyłych matek częściej występują takie nieprawidłowości jak rozszczep kręgosłupa, rozszczep wargi czy wady serca.

Otyłość i nadwaga dotyczą coraz większej liczby osób w krajach rozwiniętych - w roku 2015 na świecie może być 2,3 miliarda ludzi z nadwagą i 700 milionów otyłych.

Wiadomo, że otyłe kobiety mają większe trudności z zajściem w ciążę, a ich dzieci częściej rodzą się za wcześnie. Zespół dr Judith Rankin z Newcastle University przeanalizował dane z 39 wcześniejszych badań, dotyczących otyłych kobiet.
(czytaj dalej »)

Okazało się, że rozszczep kręgosłupa, który zwykle występuje u jednego na 2000 noworodków, w przypadku dzieci otyłych matek jest dwukrotnie częstszy. Wada rozwija się we wczesnych stadiach ciąży, gdy zachodzą procesy wykształcania centralnego układu nerwowego. Z powodu zaburzonego rozwoju cewy nerwowej powstające kręgi nie stanowią pełnej ochrony dla rdzenia kręgowego. Rdzeń może znajdować się tuż pod skórą, a czasami nie jest nią przykryty w ogóle.

W ciężkich postaciach choroby rozszczepowi towarzyszy uszkodzenie rdzenia kręgowego. Może wystąpić częściowy paraliż i utrata czucia poniżej wadliwego kręgu.

źródło: http://jama.ama-assn.org/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_93jd951r5ddrntjui0pg3784a1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0