PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Pierwszy pocałunek - czy może zniszczyć nasz związek?

Jak odkryli amerykańscy naukowcy, kiedy całujemy się z ukochanym możemy ujawniać o sobie więcej informacji niż nam się to wydaje. Połączenie ust nie tylko stymuluje nasze zmysły, ale również daje wiele wskazówek jakimi jesteśmy partnerami.

Całowanie to silny mechanizm adaptacyjny - inaczej nie widzielibyśmy pocałunków w każdym zakątku świata. “Ponad 90% społeczeństw praktykuje całowanie” - zauważa antropolog Helen Fisher - “Całują się szympansy i małpy bonobo, lisy liżą swoje pyski, ptaki stykają się dziobami, a słonie wkładają swoje trąby do jamy ustnej innych osobników” - dodaje.

(czytaj dalej »)
<script type=”text/javascript”><!–
google_ad_client = “pub-9588341845475231″;
/* 200×200, kwadrat w tekscie */
google_ad_slot = “6146361820″;
google_ad_width = 200;
google_ad_height = 200;
//–>
</script>
<script type=”text/javascript”
src=”http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js”>
</script>

Dlaczego się całujemy?

“Uważam, że jest to narzędzie do oceniania partnera. Kiedy się całujemy możemy dotknąć, poczuć, zobaczyć, posmakować kogoś. Duża część mózgu się uaktywnia. To jest prawdziwe narzędzie służące ocenie, która może być wysoce pozytywna bądź negatywna. W jednym badaniu 66% kobiet i 59% mężczyzn doświadczyło pierwszego pocałunku, który zabił ich związek. To był pocałunek śmierci” - opowiada antropolog.

Fisher wskazuje, że oprócz oceny partnera, całowanie stymuluje trzy mechanizmy naszego mózgu odpowiedzialne za łączenie się w pary i reprodukcję. Pierwszy z nich to popęd płciowy, drugi to romantyczna miłość, natomiast trzeci to, jak określa, „przywiązanie” lub „wiązanie par”, czyli to, co pomaga utrzymać związek „przynajmniej tak długo, żeby mieć dzieci”.

źródło: http://news.bbc.co.uk/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_cceprl3m6r4ddbd81tse6t0i43, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0