PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Wulgarne teksty piosenek zachęcają nastolatki do seksu

Młodzież, która słucha piosenek z wulgarnymi opisami seksu, przechodzi inicjację seksualną wcześniej od rówieśników o innych upodobaniach muzycznych.

Tak wynika z badań dr. Briana Primacka z University of Pittsburgh School of Medicine. Przeprowadził on ankiety wśród uczniów trzech amerykańskich szkół, w wieku ok. 14 lat. Pytał w nich o ich ulubionych wykonawców i piosenki, których najczęściej słuchali oraz o ich doświadczenia seksualne.

Uczony przeanalizował wyniki ankiet i zapoznał się z tekstami wskazanych przez ankietowanych piosenek. Wśród uczniów, którzy przynajmniej przez 14 godzin w tygodniu słuchali piosenek, w których często pojawiały się poniżające opisy seksu, jedna trzecia - niezależnie od płci - była już aktywna seksualnie.
(czytaj dalej »)


W Stanach Zjednoczonych rocznie ok. 750 tys. nastolatek zachodzi w ciążę, a według niektórych informacji, co czwarta przechodziła infekcję przenoszoną drogą płciową. Nic dziwnego, że naukowcy starają się ustalić, co przyspiesza seksualną inicjację młodzieży.

Badania dr. Primacka umieściły na liście podejrzanych teksty piosenek - ale nie wszystkich. Nie zauważył on bowiem związku pomiędzy wczesną inicjacją a słuchaniem piosenek, w których seks nie był opisywany w sposób wulgarny.

źródło: Eurekalert
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Jeden komentarz do “Wulgarne teksty piosenek zachęcają nastolatki do seksu”

  1. 1
    Detektyw Monk:

    Mam bardzo liberalne podeście do seksu.Czasy są inne niż jeszcze sprzed 20 lat.Uważam,że lepić kochać się niż brać narkotyki ,czy kraść .Muzyka ,która zachęca do seksu ,nie znam.Nie znam angielskiego.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_0j68hrq30j3rb6h9eqvrec9085, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0