PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Latem uważaj na swoje dziecko

Małe dzieci są szczególnie narażone na pogryzienie przez psa w miesiącach letnich.

Analiza 84 przypadków pogryzienia przez psy, z ośmiu lat wykazała, że w większości przypadków (27 proc.) psy atakują domowników. Okazało się też, że do pogryzienia dzieci dochodzi najczęściej latem.

Autorzy badań przypuszczają, że jest to związane ze zwiększoną drażliwością zwierząt spowodowaną wysoką temperaturą oraz tym, że latem dzieci spędzają więcej czasu na zabawie z psem.

Ze statystyk wynika, że najczęściej ranione miejsca to policzki (34 proc.), wargi (21 proc.), nos i uszy (8 proc.), a rasą, która najczęściej atakuje jest pitbull.

Naukowcy twierdzą, że wskazane byłoby stworzenie bazy danych na temat ugryzień, w których znalazłyby się m.in. informacje o rasie psa, ewentualnej sterylizacji, szczepieniach, wcześniejszych przejawach agresji, a także o tym, czy pies został sprowokowany i czy dziecko znajdowało się pod odpowiednią opieką.

źródło: Otolaryngology-Head and Neck Surgery
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_r60u22js0daac5srfp6fl211l3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0