PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Ludzkie myśli odczytane

Naukowcom udało się odczytać ludzkie myśli!

Naukowcy odkryli, jak odczytywać ludzkie myśli wykorzystując do tego szpitalny skaner.
Jak ujawnili naukowcy, dzięki temu odkryciu są oni coraz bliżej skonstruowania maszyny służącej do odczytywania konkretnych rodzajów myśli. Być może już za 10 lat, taka maszyna będzie mogła powstać.

Podczas badań naukowcy skupili się na zachowaniach hipokampu - drobnej struktury nerwowej odpowiadającej za pamięć i wyobraźnię. (czytaj dalej »)


Ochotnicy, którzy uczestniczyli w badaniach zostali poproszeni o wyobrażenie sobie pokoju i siebie w środku. Następnie eksperci analizowali, jak zachowują się komórki mózgu poszczególnych badanych.

Po porównaniu wyników, zaskoczeni badacze odkryli, że mogą “przeczytać”, jak każdy z ochotników porusza się po pokoju. Wszystko dzięki temu, że komórki mózgowe zachowywały się w określony sposób dla poszczególnych myśli.

Jak powiedział jeden z naukowców prowadzących badania, Demis Hassabis, to odkrycia pozwala na dotarcie do niedostępnej wcześniej dla nikogo myśli innego człowieka.

źródło: http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_v16nafd4oa3kkn3j4524ibs2h1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0