PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Wirtualny kolega Sam wprowadzi dzieci autystyczne w rzeczywisty świat?

Wirtualne dzieci - animowane, naturalnej wielkości, które symulują zachowania i rozmowy typowo rozwijających się dzieci pomogą przygotować się dzieciom z autyzmem wchodzić w rzeczywiste interakcje. Justine Cassell - profesor komunikacji badań i elektrotechniki i informatyki - niedawno przedstawiła swoje wyniki badań.

„Dzieci z wysoko funkcjonalnym autyzmem mogą opowiedzieć i czymś, co je interesuje, ale nie będą potrafiły nawiązać rozmowy”.

Cassell i Andrea Tartano zebrały dane od sześciu dzieci w wieku 7 do 11 lat z wysokim stopniem autyzmu. Dane i obserwacja miały miejsce podczas godzinnych sesji z wirtualnym Samem.
(czytaj dalej »)W analizie możemy przeczytać, że dzieci potrafiły budować coraz to więcej zdań warunkowych podczas rozmów z wirtualnym Samem, a ich zdania stawały się równie warunkowe podczas rozmów późniejszych w ich prawdziwym życiu.

Obie panie nie twierdzą, że wirtualne rozmowy to najlepsze rozwiązanie dla dzieci z autyzmem, jednak takie sesje mogłyby ułatwić kontakt z rzeczywistym światem. Ustaliły one, że wirtualni koledzy mogą być przydatni dzieciom z autyzmem w rozwijaniu komunikacji i umiejętności społecznych.

Przedstawione powyżej badania są częścią nad którą pracują Cassell i Tartaro. Panie badają jak ludzie komunikują się za pośrednictwem technologii.

Dużym wyzwanie dla dzieci z autyzmem jest poznanie zasad społecznego zachowania, których uczymy się intuicyjnie.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_ikb0hebnofugok3241975r78o1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0