PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Nastolatki rodzą coraz więcej dzieci

W 2007 roku, drugi rok z rzędu, wzrósł wskaźnik urodzeń wśród nastoletnich dziewcząt i niezamężnych kobiet w USA - podał amerykański Ośrodek Statystyki Medycznej.

Sygnalizuje to odwrócenie poprzedniego spadkowego trendu w tych grupach kobiet trwającego od 1991 do 2005 roku, chociaż wzrost jest nieznaczny: 2 procent w 2006 i 1 procent w 2007 roku.

(czytaj dalej »)Stany Zjednoczone mają najwyższe wskaźniki zachodzenia w ciążę, urodzeń i aborcji nastoletnich dziewcząt wśród wszystkich krajów wysoko uprzemysłowionych.

W 2007 roku - ostatnim, za który zgromadzono dane statystyczne - w USA urodziło się 4,317 mln dzieci - więcej niż w szczytowym momencie powojennego wyżu demograficznego, czyli w 1957 roku. Było jednak wtedy o ponad jedną trzecią mniej ludności niż obecnie.

W 1957 roku przeciętna Amerykanka rodziła 3-4 dzieci; obecnie zaś średnia urodzeń to 2,1 dziecka.

Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_pjqvb0a65gj4tr4ped5sf5ku91, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0