PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Lepiej się rzadziej upić niż popijać codziennie…

Regularne, codzienne picie alkoholu bardziej grozi poważną chorobą wątroby niż upijanie się raz w tygodniu - sugerują wyniki brytyjskich badań.

Naukowcy z University of Southampton doszli do takich wniosków po przebadaniu 234 osób z chorobą wątroby. Zebrano od nich dane na temat picia alkoholu w przeszłości - m.in. wypijanych ilości alkoholu, regularności picia i uzależnienia o niego. W badanej grupie 106 pacjentów miało alkoholową chorobę wątroby (ALD), z czego u 80 stwierdzono objawy marskości lub postępującego zwłóknienia.

Jak wyliczyli badacze, aż 71% pacjentów z ALD piło alkohol regularnie, każdego dnia. Natomiast pacjenci z innymi schorzeniami wątroby pili w przeszłości raczej rzadko. Tylko 8% z nich spożywało alkohol w umiarkowanych ilościach - 4 lub więcej dni w tygodniu.
Analiza wykazała też, że chorzy na ALD zaczynali pić alkohol w znacznie młodszym wieku (średnia wieku 15 lat) niż pacjenci z innymi chorobami wątroby. A od 20 roku życia wzwyż ich wzorzec picia zmieniał się - zamiast upijać się od okazji do okazji zaczynali pić alkohol regularnie, niemal każdego dnia. (czytaj dalej »)


Zdaniem głównego autora badań, dr. Nicka Sherona, wyniki te wskazują, że zgony z powodu alkoholowej choroby wątroby są związane przede wszystkim z codziennym, regularnum piciem dużych ilości alkoholu, a nie okazyjnym upijaniem się.

Badacz uważa, że identyfikowanie młodych osób, które mają tendencję do tego sposobu picia może pomóc w prewencji ALD oraz zgonów z jej powodu.

źródło: http://www.addictionjournal.org/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_bfrcmvs0ki3iffbbvgqutr62k6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0