PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba dzieci z myślami samobójczymi

W ciągu ostatnich pięciu lat w Wielkiej Brytanii trzykrotnie wzrosła liczba dzieci korzystających z telefonu zaufania w związku z myślami samobójczymi.

Krajowe stowarzyszenie na rzecz zapobiegania okrucieństwu wobec dzieci (NSPCC), które prowadzi bezpłatną poradnię telefoniczną ChildLine, poinformowało, że każdego tygodnia dzwoni ok. 60 dzieci z myślami samobójczymi.

“Jedno dziecko na 14 dzwoniących wymaga natychmiastowej pomocy medycznej”
- podkreśliło stowarzyszenie.

Blisko co trzecie dziecko wyznało pracującym w telefonie zaufania wolontariuszom, że jest ofiarą fizycznego znęcania się. Jeden na pięciu dzwoniących jest molestowany seksualnie. (czytaj dalej »)


80% dzwoniących stanowią dziewczęta, ale liczba chłopców z myślami samobójczymi wzrasta i jest czterokrotnie wyższa niż w roku 2004 - poinformowało NSPCC.

“Niektóre dzieci, które mówią, że chcą odebrać sobie życie, wołają o pomoc, podczas gdy inne widzą samobójstwo jako jedyny sposób ucieczki od problemów” - zauważyła szefowa ChildLine Sue Minto.

Jak poinformowano, telefonów jest tyle, że mimo dodatkowych środków co trzeci jest bez odpowiedzi i NSPCC zwróciła się z prośbą o wsparcie finansowe.

źródło: http://www.bbc.co.uk/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_dsqkcr83k51ivi47vmnsrbrct1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0