PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Homoseksualizm uleczalny?

Terapeuci wciąż jeszcze stosują terapie mające “leczyć” homoseksualizm, choć nie ma żadnych dowodów na to, że ich metody rzeczywiście działają.

Z ankiety przeprowadzonej wśród 1400 brytyjskich terapeutów wynika, że jedynie 4% z nich podjęłoby się próby “wyleczenia” homoseksualisty, który ma problem z akceptacją swojej orientacji. Jednak 17% ankietowanych twierdzi, że przeprowadzona przez nich terapia pomogła przynajmniej jednemu pacjentowi ograniczyć homoseksualne uczucia.

“Oczywiście obowiązkiem każdego psychoterapeuty jest pomóc pacjentowi, który o to prosi. Jednak w tym celu powinno się wykorzystywać terapie poparte dowodami. Przede wszystkim należy rozpoznać przyczyny problemów i pomóc pacjentowi odnaleźć się w trudnych dla niego sytuacjach” - twierdzi prof. Michael King z University College London

“Wiemy, że próby zmiany czyjejś orientacji seksualnej nie przynoszą widocznych rezultatów i mogą pacjentowi poważnie zaszkodzić. Martwi nas, że wciąż jeszcze są terapeuci, którzy nie biorą tego pod uwagę, nawet jeśli działają w dobrej wierze” - dodaje. (czytaj dalej »)


Zarówno brytyjska organizacja Royal College of Psychiatrists, jak i Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wyrażają swoją dezaprobatę dla terapii “leczących” homoseksualizm. Są jednak organizacje, które domagają się prawa pacjenta do korzystania z tego typu terapii, a także prawa terapeuty do ich stosowania.

Organizacje te powołują się na Roberta Spitzera, psychiatrę z Uniwersytetu Columbia. Przeprowadzone przez niego w 2001 roku kontrowersyjne badania wskazywały - według naukowca - na to, że homoseksualizm można leczyć.

Brytyjscy naukowcy nie aprobujący “leczenia” homoseksualizmu zamierzają stworzyć specjalną stronę internetową. Będą na niej umieszczali informacje o terapiach dla homoseksualistów z całego świata. Liczą zwłaszcza na to, że w ten sposób uda się uzyskać informacje na temat praktyk stosowanych Indiach, Ameryce Południowej i Chinach.

źródło: http://www.biomedcentral.com/bmcpsychiatry/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_k9rln94c3cifoic12um338agk7, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0