PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Dziecko zaczyna od telewizora, a może skończyć na narkotykach

Nadmierne zainteresowanie dzieci telewizją prowadzi do utraty przez nie zdolności twórczych. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez specjalistów Stowarzyszenia Psychoanalizy Argentyny. Naukowcy wskazują, że nadmierne przywiązanie do telewizora może doprowadzić do innych uzależnień np. od narkotyków.

Według badaczy, obecnie niektórzy rodzice traktują telewizor jako swego rodzaju “niańkę”, która “wywiera na dzieci hipnotyczny wpływ”, dzięki czemu zostawiają one w spokoju swych opiekunów. Jednakże w takim podejściu kryje się duże niebezpieczeństwo. Życie dzieci zaczyna kształtować się wokół obrazów i obrazków, co nie zawsze ma pozytywny skutek.

“Takie dzieci tracą zdolności twórcze i w przyszłości mogą u nich wystąpić trudności w samowyrażaniu się, zarówno w ustnej jak i pisemnej formie” - twierdzi psychoanalityk Sara Susman. Jej zdaniem, u dzieci, które stale oglądały telewizję, mogą pojawić się problemy w nauce. Utrata zdolności twórczych prowadzi zaś do apatii i utraty zainteresowania otaczającą rzeczywistością.

(czytaj dalej »)

Susman uważa, że nadmierne przywiązanie do telewizora może doprowadzić do innych uzależnień, na przykład od narkotyków. Lekarze zalecają więc opiekunom, by zrezygnowali z usług takiej “niani” a więcej przebywali i rozmawiali z dziećmi.

źródło: http://www.livescience.com/health/061219_bright_minds.html
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_2tolp5c9798qr2fai92jupir20, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0