PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Żucie gumy poprawia wyniki w szkole?

Żucie gumy pozytywnie wpływa na wyniki w szkole, np. w testach z matematyki - informuje serwis internetowy EurekAlert. Badania powinny być jednak traktowane z ostrożnością, gdyż były sponsorowane przez jednego z producentów gumy do żucia ;)

Naukowcy z Baylor College of Medicine w Houston w stanie Teksas odkryli pozytywny wpływ żucia gumy na naukę po wielu tygodniach badań prowadzonych w grupie nastolatków.

Po 14 tygodniach uczniowie, którzy żuli przez ten okres gumę na lekcjach, mieli lepsze wyniki w standardowych testach matematycznych i uzyskiwali wyższe oceny końcowe niż reszta rówieśników.

(czytaj dalej »)

Według autorów pracy, badania te sugerują, że żucie gumy może być jednym ze sposobów poprawiania efektów nauki u nastolatków. Jak spekulują, może to wynikać z faktu, że - jak wykazały wcześniejsze obserwacje w warunkach laboratoryjnych - żucie gumy pomaga łagodzić stres i niepokój oraz poprawia koncentrację uwagi.

Naukowcy zaprezentowali swoją pracę na odbywających się w Nowym Orleanie naukowych sesjach Amerykańskiego Towarzystwa Żywieniowego (American Society for Nutrition).

źródło: http://www.eurekalert.org/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_3ni4c9g7mnfq32daf7v99j5mi6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0