PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Czy miejsce zamieszkania wpływa na osobowość?

Najnowsze badania dowodzą, że miejsce zamieszkania może w bezpośredni sposób odzwierciedlać osobowość danej osoby, ponieważ ludzie o podobnych cechach mają tendencje do gromadzenia się.

Naukowcy z brytyjskiego uniwersytetu w Cambridge odkryli, że mieszkańcy Londynu są najbardziej kreatywnymi, pracowitymi i rozwiniętymi intelektualnie ekstrawertykami w Wielkiej Brytanii, chociaż jednocześnie wykazują największą skłonność do zrzędzenia. Z kolei mieszkańcy hrabstw Devon, Kornwalia, Northumberland i Tyneside są najbardziej neurotyczni i nietowarzyscy, zaś we wschodniej części regionu Midlands mieszkają najbardziej radośni i sumienni Brytyjczycy.

(czytaj dalej »)

Badacze pracują obecnie nad “mapą osobowości”, na której Wyspy Brytyjskie zostałyby przedstawione pod kątem cech charakteru dominujących w określonych regionach kraju. Z badań wynika, że generalnie takie cechy, jak inteligencja, ekstrawersja i otwartość wiążą się w potrzebą mieszkania w dużym mieście, podczas gdy osoby bardziej introwertyczne i zdystansowane wolą mieszkać na wsi lub w małych miasteczkach.

źródło: http://www.bps.org.uk/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_51hja8b2p3h5lpkc7ilm8vffn2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0