PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Dziecko w łonie matki miewa sny

Wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Schillera w Jenie potwierdziły, że już u siedmiomiesięcznego płodu można zaobserwować charakterystyczne dla marzeń sennych szybkie ruchy gałek ocznych. Zaskakujący jest sposób, w jaki naukowcy doszli do takiego odkrycia.

Niemożliwe jest bowiem bezpośrednie badanie aktywności nerwowej mózgu dziecka w łonie matki. Nie było więc dotąd jasne, czy różnicowanie faz snu jest procesem, który w czasie rozwoju dziecka pojawia się nagle, czy stopniowo.

(czytaj dalej »)


Neurolodzy w Jenie przeprowadzili teraz odpowiednie badania na płodach jagniąt, a matematycy stworzyli model obliczeniowy, który pokazał, że te szybkie ruchy gałek ocznych to wynik procesu, który zaczyna się znacznie wcześniej i pozwala, by mózg stopniowo dojrzewał. Jeśli uda się te procesy lepiej zrozumieć, będzie można rozszerzyć naszą wiedzę na temat kształtowania się układu nerwowego. Być może pomoże to także w leczeniu zaburzeń dotyczących nie tylko snu. Na razie nie wiadomo jednak, co śni się dzieciom w łonie matki.

źródło: http://www.thepsychologist.org.uk/blog/11/categories.cfm?catid=48&flcache=2972512&entercat=y
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_f4ui1hl9eqhpu1032rfjvb29j2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0