PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Jak złagodzić konflikt społeczny? - Tylko poprzez zabawę

By lepiej żyć, trzeba się lepiej bawić - przekonuje psycholog z Bostonu. Najnowsza publikacja Petera Greya z Boston College wskazuje na to, że rozrywka, humor czy sport mają kluczowe znaczenie dla pomyślnego rozwoju społeczeństwa. Naukowcy nie podpowiadają jednak, w co dokładnie się bawić, a raczej - jak się bawić.

Humor i zabawy można bowiem uznać za sposób obniżania negatywnych emocji, które w naturalny sposób narastają w obrębie grupy społecznej. Jeśli mamy metodę, by jako społeczność te napięcia rozładować, obniżamy zagrożenie, że doprowadzą one do poważnych konfliktów.

(czytaj dalej »)

Problem w tym, że - jak nietrudno sobie wyobrazić - gry, choćby piłka nożna, niekoniecznie prowadzą do uspokojenia nastrojów. Psycholog sugeruje więc, że sport jest dobry na tyle, na ile nie staje się obiektem nadmiernych, niezdrowych ambicji. I obowiązuje to zarówno na wielkiej międzynarodowej arenie, jak i w szkolnych rozgrywkach trampkarzy. Innymi słowy, tak jak w idei olimpijskiej - udział liczy się bardziej niż zwycięstwo.

źródło: http://www.sciam.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_e0unsm6igve4jl3frqobog0r41, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0